Uzzini vairāk, kas ir patēriņa kredīts

Simtiem reižu ir dzirdēts slavenais teiciens „labs nāk ar gaidīšanu”, tomēr nebūtu prātīgi to attiecināt uz jebkuru dzīves situāciju. Lielisks piemērs ir naudas lietas. Jā, ikviena finanšu veselība tikai iegūtu, ja izdotos izvarīties no pakļaušanās mirkļa iegribām, kas iecērt milzu robu ikmēneša budžetā. Šeit gaidīšanai ir īstā vieta.

Bet kā ir ar mājokļa remontu, mācībām, biznesa uzsākšanu, sapņu ceļojumu un citām vajadzībām, kas šķietami atrodas gaismas gada attālumā? Šādus mērķus piepildīt ir vērts, negaidot mūžīgi, un šajās situācijās patēriņa kredīts var būt nenovērtējams atbalsts. Kas ir patēriņa kredīts un kā uz to pretendēt, skaidrosim šajā rakstā.

08/08/2019

Kas ir patēriņa kredīts?

Patēriņa kredīts ir viens no aizdevumu veidiem, kas ļauj tā ņēmējam finansēt nopietnus pirkumus, lai uzlabotu savas dzīves kvalitāti. Klasiski to izmanto:

  • mājokļa remontam,
  • automašīnas iegādei,
  • sadzīves tehnikas iegādei,
  • pašizglītībai un citiem tēriņiem.

Svarīgi atcerēties, ka patēriņa kredīts nav paredzēts papildu naudas summas iegūšanai kontā ikdienas vajadzību segšanai un sīklietu iegādei.

Kādas ir patēriņa kredīta priekšrocības?

Patēriņa kredītam var izdalīt vairākas priekšrocības:

1. Ja salīdzina patēriņa kredītu ar t.s. ātro kredītu, galvenā atšķirība ir aizdevuma summa. Patēriņa kredīts ļauj aizņemties summas, kas sasniedz desmit, piecpadsmit un vairāk tūkstošus eiro, līdz ar to tas veido pamatīgu atbalstu plānotajam pirkumam.

2. Arī atmaksas periods šim kredītam ir garāks, un tas ir mērāms nevis dienās un nedēļās, bet mēnešos un gados. Atkarībā no aizņēmuma summas kredīta atmaksas periods var sasniegt pat 10 gadus. Patēriņa kredīts ir ļoti parocīgs, jo šāds aizdevums ļauj salāgot atmaksas termiņu ar savu finansiālo situāciju, tas ir, noteikt to pašam.

3. Runājot par procentu likmēm, patēriņa kredīta gadījumā tās ir augstākas par hipotekārā kredīta likmēm, taču zemākas par ātro kredītu gada procentu likmēm. Tas savukārt nozīmē, ka patēriņa kredīts var būt izdevīgāks par īstermiņa aizdevumu, jo kopējā summa, kas jāatmaksā kredītdevējam, ir mazāka.

4. Lai saņemtu patēriņa kredītu, nav nepieciešama ķīla, kā arī netiek prasīta pirmā iemaksa. Savu sapni tādējādi piepildīt vari nekavējoties. Un itin bieži patēriņa kredīts tiek piedāvāts bez kredīta izsniegšanas jeb komisijas maksas, kas vēl vairāk samazina kopējās izmaksas.

5. Tā kā dzīvē bieži vien katra minūte ir no svara, jāatzīmē, ka patēriņa kredīts ekonomē laiku. Kredīta pieteikumu ir iespējams aizpildīt tiešsaistē, kā arī atbildi no kredītiestādes saņemt ļoti ātri. Turklāt pēc atbildes saņemšanas nauda kontā tiek ieskaitīta pāris minūšu laikā.

Kā saņemt patēriņa kredītu?

Ja esi izlēmis rīkoties un sasniegt mērķi, kam nepieciešams aizdevums, ir jāatceras, ka patēriņa kredīts ir nopietns darījums. Lai tam kvalificētos, ir jāatbilst virknei noteikumu. Tie atšķiras starp kredītiestādēm, taču vairumā gadījumu ir šādi.

  • Patēriņa kredīts visbiežāk tiek izsniegts personām vecumā no 20 līdz 70 gadiem.
  • Kredīta ņēmējam ir jābūt oficiāliem ienākumiem. To lielums nosaka maksimālo aizdevuma summu un atmaksas termiņu. Aizdevējs ir tiesīgs pieprasīt dokumentus, kas apliecina ienākumu apjomu, kā arī bankas konta izrakstus.
  • Ir nepieciešams konts kādā no Latvijas bankām. Tajā tiks ieskaitīts aizdevums.
  • Aizņēmēja pastāvīgajai dzīvesvietai jābūt Latvijai, kā arī ienākumi jāsaņem Latvijā.
  • Kredītvēsturei jābūt pozitīvai, kā arī esošām kredītsaistībām, ja tādas ir, jābūt samērīgām.

Noteikti jāliek aiz auss, ka patēriņa kredīts nozīmē līgumattiecības ar kredītdevēju. Kā ikvienas kredītsaistības, arī patēriņa kredīts prasa rūpīgu un apzinīgu attieksmi pret aizdevuma atmaksu. Neievērojot termiņus, pastāv risks sabojāt savu kredītvēsturi, kas var pārvilkt treknu krustu pāri tālāku aizdevumu iegūšanai. Taču, ja ar attieksmi viss ir kārtībā un lēmums ir kārtīgi pārdomāts, patēriņa kredīts var būt iespēja padarīt savu dzīvi ērtāku un patīkamāku.