Uzzini vairāk, kas ir patēriņa kredīts

Simtiem reižu ir dzirdēts slavenais teiciens „labs nāk ar gaidīšanu”, tomēr nebūtu prātīgi to attiecināt uz jebkuru dzīves situāciju. Lielisks piemērs ir naudas lietas. Jā, ikviena finanšu veselība tikai iegūtu, ja izdotos izvarīties no pakļaušanās mirkļa iegribām, kas iecērt milzu robu ikmēneša budžetā. Šeit gaidīšanai ir īstā vieta.

Bet kā ir ar mājokļa remontu, mācībām, biznesa uzsākšanu, sapņu ceļojumu un citām vajadzībām, kas šķietami atrodas gaismas gada attālumā? Šādus mērķus piepildīt ir vērts, negaidot mūžīgi, un šajās situācijās patēriņa kredīts var būt nenovērtējams atbalsts. Kas ir patēriņa kredīts un kā uz to pretendēt, skaidrosim šajā rakstā.

08/08/2019

Kas ir patēriņa kredīts?

Patēriņa kredīts ir viens no aizdevumu veidiem, kas ļauj tā ņēmējam finansēt nopietnus pirkumus, lai uzlabotu savas dzīves kvalitāti. Klasiski to izmanto:

  • mājokļa remontam,
  • automašīnas iegādei,
  • sadzīves tehnikas iegādei,
  • pašizglītībai un citiem tēriņiem.

Svarīgi atcerēties, ka patēriņa kredīts nav paredzēts papildu naudas summas iegūšanai kontā ikdienas vajadzību segšanai un sīklietu iegādei.

Kādas ir patēriņa kredīta priekšrocības?

Patēriņa kredītam var izdalīt vairākas priekšrocības:

1. Ja salīdzina patēriņa kredītu ar t.s. ātro kredītu, galvenā atšķirība ir aizdevuma summa. Patēriņa kredīts ļauj aizņemties summas, kas sasniedz desmit, piecpadsmit un vairāk tūkstošus eiro, līdz ar to tas veido pamatīgu atbalstu plānotajam pirkumam.

2. Arī atmaksas periods šim kredītam ir garāks, un tas ir mērāms nevis dienās un nedēļās, bet mēnešos un gados. Atkarībā no aizņēmuma summas kredīta atmaksas periods var sasniegt pat 10 gadus. Patēriņa kredīts ir ļoti parocīgs, jo šāds aizdevums ļauj salāgot atmaksas termiņu ar savu finansiālo situāciju, tas ir, noteikt to pašam.

3. Runājot par procentu likmēm, patēriņa kredīta gadījumā tās ir augstākas par hipotekārā kredīta likmēm, taču zemākas par ātro kredītu gada procentu likmēm. Tas savukārt nozīmē, ka patēriņa kredīts var būt izdevīgāks par īstermiņa aizdevumu, jo kopējā summa, kas jāatmaksā kredītdevējam, ir mazāka.

4. Lai saņemtu patēriņa kredītu, nav nepieciešama ķīla, kā arī netiek prasīta pirmā iemaksa. Savu sapni tādējādi piepildīt vari nekavējoties. Un itin bieži patēriņa kredīts tiek piedāvāts bez kredīta izsniegšanas jeb komisijas maksas, kas vēl vairāk samazina kopējās izmaksas.

5. Tā kā dzīvē bieži vien katra minūte ir no svara, jāatzīmē, ka patēriņa kredīts ekonomē laiku. Kredīta pieteikumu ir iespējams aizpildīt tiešsaistē, kā arī atbildi no kredītiestādes saņemt ļoti ātri. Turklāt pēc atbildes saņemšanas nauda kontā tiek ieskaitīta pāris minūšu laikā.

Kā saņemt patēriņa kredītu?

Ja esi izlēmis rīkoties un sasniegt mērķi, kam nepieciešams aizdevums, ir jāatceras, ka patēriņa kredīts ir nopietns darījums. Lai tam kvalificētos, ir jāatbilst virknei noteikumu. Tie atšķiras starp kredītiestādēm, taču vairumā gadījumu ir šādi.

  • Patēriņa kredīts visbiežāk tiek izsniegts personām vecumā no 20 līdz 70 gadiem.
  • Kredīta ņēmējam ir jābūt oficiāliem ienākumiem. To lielums nosaka maksimālo aizdevuma summu un atmaksas termiņu. Aizdevējs ir tiesīgs pieprasīt dokumentus, kas apliecina ienākumu apjomu, kā arī bankas konta izrakstus.
  • Ir nepieciešams konts kādā no Latvijas bankām. Tajā tiks ieskaitīts aizdevums.
  • Aizņēmēja pastāvīgajai dzīvesvietai jābūt Latvijai, kā arī ienākumi jāsaņem Latvijā.
  • Kredītvēsturei jābūt pozitīvai, kā arī esošām kredītsaistībām, ja tādas ir, jābūt samērīgām.

Noteikti jāliek aiz auss, ka patēriņa kredīts nozīmē līgumattiecības ar kredītdevēju. Kā ikvienas kredītsaistības, arī patēriņa kredīts prasa rūpīgu un apzinīgu attieksmi pret aizdevuma atmaksu. Neievērojot termiņus, pastāv risks sabojāt savu kredītvēsturi, kas var pārvilkt treknu krustu pāri tālāku aizdevumu iegūšanai. Taču, ja ar attieksmi viss ir kārtībā un lēmums ir kārtīgi pārdomāts, patēriņa kredīts var būt iespēja padarīt savu dzīvi ērtāku un patīkamāku.

Citi raksti

Meklē idejas, kā sagaidīt un pavadīt Ziemassvētkus?

Esam sagaidījuši pirmo sniegu, Latvijas pilsētas vakaros spīd arvien spožāk un ik dienu roka stiepjas pēc kāda mandarīna, piparkūkas vai siltas tējas krūzes. Un tas nozīmē vienu – tūliņ, tūliņ klāt būs Ziemassvētki!

Ziemassvētki nereti var radīt lieku stresu. Šķiet, uz katra stūra uzglūn kāda Ziemassvētku akcija. Un mums pašiem prātā snauž vainas apziņa par nepagūto un neizdarīto. Mēs nolēmām, ka uztraukumam ir jāpazūd tikpat ātri, cik uzsnigušajam sniegam.

Tāpēc šeit vari meklēt idejas mierīgai un ģimeniskai Ziemassvētku sagaidīšanai!

12/12/2019

Kā sagatavoties bērna pirmajai skolas dienai

Pirmais septembris ir īpaša diena it visiem. Tie, kas mācās, aptver, ka līdz nākamajam vasaras brīvlaikam atkal jāgaida deviņi mēneši. Tie, kas māca, gatavojas stāties klases priekšā un nodot savas zināšanas jaunajai paaudzei. Tie, kas skolu jau beiguši, ar nostalģiju atceras rudens ziedu pušķus un skolas himnas dziedāšanu, mācību gadu uzsākot. Bet tie, kas vēl nav mācījušies, ar satraukumu gaida jaunu, aizraujošu dzīves posmu. Grūti gan spriest, kurš satraucas vairāk, – pirmklasnieks vai viņa vecāki.

16/08/2019

Idejas kāzu dāvanām

Mūsu dzīvi caurvij daudzi  brīnišķīgi notikumi – ierašanās pasaulē, pirmais vārds, pirmā skolas diena, vidusskolas izlaidums un attiecības, kas vainagojas ar kāzām. Statistika liecina, ka visvairāk laulību tiek noslēgts tieši vasaras mēnešos, jo sevišķi augustā.

Ik gadu gredzenus mij aptuveni 13 tūkstoši pāru, un laulību skaits Latvijā turpina pieaugt. Tas tikai nozīmē, ka iespēja savā pastkastītē saņemt ielūgumu uz kāzām kļūst aizvien lielāka.