Kādiem mērķiem izvēlēties patēriņa kredītu?

Īstermiņa aizdevums, hipotekārais kredīts, studiju kredīts, studējošā kredīts un citi – aizdevuma veidu ir diezgan daudz, un katrs no tiem ir radīts noteiktam mērķim. Ja dzīvē pienāk brīdis, kad bez ārēja finanšu spilventiņa neiztikt, ir labi zināt, kuru kredītu izvēlēties attiecīgajā situācijā. Daži aizdevuma veidi šķiet visnotaļ pašsaprotami, taču patēriņa kredīts mēdz izklausīties noslēpumains. Kam domāts patēriņa kredīts un kad izvēlēties ko citu, stāstīsim šajā rakstā.

27/02/2020

Mājokļa labiekārtošana

„Mans nams ir mana pils,” zina stāstīt daudzi, un agrāk vai vēlāk kārta remontam pienāk ikvienā pilī. Protams, allaž pastāv variants vairākus gadus krāt naudu un tikai tad īstenot izsapņotās pārvērtības, bet sapnis var šķist neaizsniedzams. Bēdām nav pamata – sapni pārvērst realitātē palīdzēs patēriņa kredīts. Ikviens ir pelnījis dzīvot patīkamā, ērtā un skaistā vidē, kurā gribas atgriezties. Turklāt zīmīgi, ka patēriņa kredīts paredzēts ne tikai grīdas seguma un sienas krāsu iegādei, bet arī sadzīves tehnikas sarūpēšanai, tamdēļ remonts būs paveikts par visiem 100 procentiem.

Kvalifikācijas celšana

Zināms, ka mūsdienās profesionālā izaugsme ir svarīgāka nekā jebkad. Stāvot uz vietas, patiesībā krīti atpakaļ, līdz ar to sevis attīstīšana ir gandrīz obligāta. Dažādi kursi, semināri un mācības ir pieejamas plašā amplitūdā, taču izglītošanās nav lēts prieks. Augstākā līmeņa studiju finansēšanai ir pieejams studiju kredīts, savukārt citos gadījumos talkā var nākt patēriņa kredīts. Pie reizes varēsi nošaut divus zaķus ar vienu šāvienu: gan profesionāli pilnveidoties, gan, pateicoties jaunajām zināšanām, iegūt labāk atalgotu darbu, kas palīdzēs aizdevumu atmaksāt krietni ātrāk.

Automašīnas iegāde

Auto iegāde ir nopietns un ilgstošs process un, neslēpsim, arī liels ieguldījums. Dzīvojot pilsētas centrā, automašīna varbūt nav pirmās nepieciešamības prece, taču, atrodoties piepilsētā, tā ir zelta vērta. Lai auto kalpotu ilgi un uzticami, tam jābūt lieliskā tehniskā stāvoklī, taču šāda prasība, visticamāk, pirkumu sadārdzinās, un tam ne vienmēr kontā ir gana daudz līdzekļu. Lai savā īpašumā iegūtu labu spēkratu, viena no iespējām ir patēriņa kredīts. Tam ir ir citādi noteikumi nekā specializētajam auto kredītam, kas noteiktās situācijās būs krietni vien izdevīgāki.

Uzņēmējdarbības uzsākšana

Ja gribas pelnīt naudu savai, ne svešai kabatai, atbilde slēpjas sava biznesa izveidošanā. Lai kādu uzņēmējdarbības jomu izvēlētos, bez sākumkapitāla neiztikt. Ja tā šobrīd nav, bet ideja ir izcila, konkurētspējīga un īstenošanas vērta, spert pirmos soļus biznesā palīdzēs patēriņa kredīts. Uzsākot uzņēmējdarbību, izdevumu ir daudz, un sākotnēji tie noteikti neatsver ienākumus, tāpēc papildu līdzekļi iekārtu iegādei, telpu īrei, personāla atlasei un citām vajadzībām būs īsta svētība. Un tad, kad bizness ies no rokas, par kredīta atmaksu galva jālauza nebūs.

Nozīmīgi notikumi

Kā pēdējo mērķi, kam tiek izmantots patēriņa kredīts, izcelsim nozīmīgus notikumus, lielākoties kāzas un lielus ceļojumus. Izvēloties aizdevumu šādu pasākumu finansēšanai, nopietni jāpārdomā, vai tas tiešām ir nepieciešams. Saprotams, ka patēriņa kredīts ļaus sarīkot grandiozas kāzas vai aizbraukt eksotiskā ceļojumā, taču sev jāatbild uz jautājumu, vai skaistās atmiņas atsvērs ikmēneša maksu. Ja atbilde ir apstiprinoša, tad, protams, ir vērts meklēt aizdevumu. Ja galvā iezogas šaubas, visticamāk, lēmuma pieņemšana ir jāatliek. Iespējams, nolūkotais patēriņa kredīts vairāk noderēs kādam citam nolūkam.

Lūk, šie ir galvenie mērķi, kuru sasniegšanā patēriņa kredīts var būt neatsverams atbalsts. Taču svarīgi ir arī apjaust, kādos gadījumos patēriņa kredīts pavisam noteikti nebūs īstais aizdevuma veids. Galvenā atziņa – patēriņa kredīts nav plāksteris, ar ko izlīdzēties ārkārtas situācijās. Steidzams ārsta apmeklējums, rēķinu apmaksa, pirmās nepieciešamības preču iegāde un neparedzēts automašīnas remonts nav tās reizes, kad aizpildīt patēriņa kredīta pieteikumu. Šādās situācijās labāks palīgs būs īstermiņa aizdevums jeb ātrais kredīts, jo sevišķi gadījumos, kad pietrūkst pavisam nedaudz un aizdevuma summu iespējams atmaksāt no nākamās algas.

check-complete ic-delete ic-delete date ic-edit-48px ic-error ic-chevron-left-double ic-chevron-left moneza-logo-sme ic-chevron-right-double ic-chevron-right upload ic-visibility-48px ic-visibility-off-48px