#PALIECMĀJĀS! un pārskati savus ikdienas paradumus

Diemžēl līdz ar pirmo pavasara mēnesi Latviju un visu pasauli ir skāris nepatīkams pārsteigums – koronavīrusa izraisītā slimība Covid-19. Valstis, tai skaitā Latvija, ievieš arvien plašākus drošības pasākumus, lai samazinātu Covid-19 izplatību.

Valdības pārstāvji cilvēkus aicina neuzturēties sabiedriskās vietās, lai pasargātu sevi un citus. Ja vēlamies pēc iespējas ātrāk atgriezties vecajās sliedēs, visi ieteikumi ir jāņem vērā.

Situācija var šķist nomācoša, bet nevajag ļauties panikai un nolemtībai. Pozitīvas ikdienas atslēga slēpjas spējā pielāgoties. Nenokar degunu un izlasi ieteikumus, kas palīdzēs atvieglot Tavu ikdienu Covid-19 radītajos apstākļos!

16/03/2020

Bezskaidras naudas norēķini

Skaidra nauda ir baktēriju perēklis. Labāk izmanto bezskaidras naudas norēķinus. Tas būs ne vien higiēniskāk, bet arī ātrāk. Ir trīs varianti:

  • maksājums ar bankas karti;
  • bezkontakta maksājums ar bankas karti;
  • mobilais bezkontakta maksājums.

Sīkāku informāciju par bezskaidras naudas norēķiniem droši prasi savai bankai.

Kā labāk iepirkties?

Iepirkšanās ir neatņemama ikdienas sastāvdaļa – gribi to vai ne. Kādam veikalu apmeklēšana ir hobijs, citam tas ir pienākums, kas jāveic, lai apmierinātu pamata vajadzības. Veikalus vajag ikvienam. Bet kā lai Covid-19 ēnā iepērkas, neapdraudot savu veselību?

Mēs varam atviegloti uzelpot, jo dzīvojam tehnoloģiju laikmetā! Šis ir īstais brīdis, lai pilnībā izmantotu tā sniegtās iespējas un iepirktos internetā.

Pārtika

Pārtikas iegāde šobrīd ir prioritāte. Tā vietā, lai stāvētu rindā, pērc pārtiku internetā. Šādu iespēju piedāvā gan “Barbora”, gan “Rimi”. Ja Tu dzīvo tur, kur “Barbora” un “Rimi” piegādes nenodrošina, ir trešā iespēja – “Nuko”. Šis interneta veikals nodrošina piegādes visā Latvijā.

Lai kuru izvēlies, ņem vērā, ka pieprasījums ir liels – piegādi nāksies gaidīt aptuveni četras dienas. Neatliec iepirkšanos uz pēdējo brīdi un laicīgi saplāno nedēļas ēdienkarti.

Pasūti visu nepieciešamo internetā, ietaupi naudu par degvielu un laiku, ko pavadīt ar ģimeni. Iepirkties internetā ir ērti un droši!

Medikamenti un kosmētika

Covid-19 dēļ arī aptiekās vērojama lielāka cilvēku plūsma nekā ierasts. Ja vien Tev nevajag recepšu medikamentus, iepērcies interneta aptiekās. Lūk, vairāki varianti:

Tur atradīsi ne vien zāles, bet arī kosmētiku un higiēnas preces.

Ja aptieku piedāvājumā neatrodi nepieciešamās kosmētikas preces, izpēti citus interneta veikalus. Ir iespēja pasūtīt gan no Latvijas, gan ārvalstīm:

Maltīte

Reizēm ir jauki sevi palutināt un ieturēt maltīti ārpus mājām vai darbavietas. Bet, ņemot vērā Covid-19 radīto situāciju, tas šobrīd nav labākais laika pavadīšanas veids. Bet tas mums neliedz sevi lutināt, vai ne?

Darba diena vai brīvdiena – samazini virtuvē pavadīto laiku un pasūti maltīti uz mājām vai darbavietu. Arī šajā jomā ir vairākas iespējas. Divas populārākās ēdiena piegādes lietotnes Latvijā ir “Wolt” un “Bolt Food”.

Šis ir ļoti ērts ēdiena pasūtīšanas veids – izvēle ir plaša, turklāt redzēsi, cik ilgā laikā Tavs ēdiens tiks piegādāts.

Palūko, vai Tava iecienītā kafejnīca nenodrošina piegādi uz mājām. Arī uzņēmēji cīnās pret Covid-19 radītajām sekām. Parādās arvien vairāk ēdienu piegādes opciju. Nereti tās mēdz būt pat par brīvu!

Apģērbs un apavi

Covid-19 nav atcēlis došanos svaigā gaisā un neatliekamās ikdienas gaitās. Ja ir jāpērk jauns apģērbs vai apavi, tas prasa salīdzinoši ilgu laiku. Labāk neej uz lielveikaliem. Paliec mājās un apģērba iegādei velti kaut visu dienu. Nebaidies, ja izvēlētais apģērbs Tev nepatiks vai nederēs. Visu, ko nopirksi internetā, 14 dienu laikā varēsi atdot un iztērēto naudu saņemsi atpakaļ.

Lūk, apģērbu interneta veikali dažādām gaumēm:

Finanšu darījumi internetā

Bankas ļoti aktīvi attīsta iespējas kārtot finanšu darījumus attālināti. Mūsdienās ikdienas primāros bankas pakalpojumus var nokārtot internetbankā vai banku lietotnēs. Nereti laiks, ko bankā nākas pavadīt rindā, ir ilgāks par veicamo darījumu. Kam gan to vajag, ja viss ir izdarāms datorā vai telefonā? Droši izmanto Tev piedāvātās priekšrocības!

Kā būs rīt?

Covid-19 ir radījis lielas izmaiņas mūsu dzīvēs. Neviens nezina, kas ir sagaidāms rīt vai pēc mēneša. Mēs esam stipri un noteikti tiksim galā. Tomēr ceļā uz ierasto lietu kārtību var gadīties tā, ka nepieciešama palīdzība.

Ja Tev Covid-19 dēļ ir radusies ārkārtēja situācija un rodas īslaicīgas naudas problēmas, esi ļoti atbildīgs izvērtējot savu kredītspēju – aicinām Tevi ļoti atbildīgi izsvērt nepieciešamību uzņemties jaunas saistības tik neparedzamā un mainīgā laikā kā šis.

Moneza novēl būt veseliem un drošiem par rītdienu!