#PaliecMājās un nosvini Lieldienas godam

Tūliņ jau klāt Lieldienas! Tā kā Covid-19 dēļ cilvēku pienākums ir pašizolēties, šīs, visticamāk, būs neierastākās Lieldienas, kādas līdz šim esam piedzīvojuši. Bet tas nekas! Svētku sajūtu radām mēs paši. Pielāgosimies apstākļiem un uz mirkli izrausimies no ikdienas raizēm. Šajā rakstā smelies idejas, kā par spīti visam Lieldienas nosvinēt godam!

09/04/2020

Nokrāso Lieldienu olas

Lieldienu svarīgākā sastāvdaļa ir skaisti krāsotas olas. Tām uz galda pienākas goda vieta. Gluži kā Ziemassvētku eglītes rotāšana, arī olu krāsošana ieskandina svētkus pirms tie ir sākušies. Tas būs lielisks veids, kā radīt svētku sajūtu!

Vienalga – dzīvo viens vai ar ģimeni – nokrāso kaut pāris olas, lai šī nedēļas nogale iemirdzas gaišāka un košāka. Olu krāsošanai vari izmantot nezūdošo vērtību – sīpolu mizas. Ar tām rezultāts nekad nepieviļ. Ja vēlies iegūt interesantāku rezultātu, vari smelties idejas šeit un šeit. Bet varbūt ļauj vaļu fantāzijai un radi ko īpaši Tev raksturīgu? Viss ir Tavās rokās!

Ienes mājās pavasari

Mājvietas dekorēšana ir vēl viens jauks veids, kā radīt svētku sajūtu, pirms tie ir atnākuši. Lieldienas ieskandina pavasari. Ienes gaismu un tikko modušos dabu savās mājās!

Laikapstākļi mūs lutina arvien vairāk. Izmanto iespēju – dodies pastaigā un sarūpē mājām kādu dabas velti. Paturi gan prātā to, ka pastaigām ieteicams meklēt nomaļas vietas, kur nav daudz cilvēku. Savāc zarus, sūnas, kādus pavasara ziediņus vai jebko citu, kas Tevi dabā uzrunā. No savāktajiem materiāliem vari uzvīt pavasara zaru vainadziņu. Ar sūnu palīdzību vari izdekorēt šķīvi, kurā salikt Lieldienu olas. Tev noteikti ir vēl citas lieliskas idejas!

Iegādājies hiacintes, narcises, pūpolus! Tie priecēs acis, atvieglos prātu un mājās ienesīs krāsas un smaržu.

Ja Tu nedzīvo viens, dekorēšanā iesaisti visus mājiniekus. Tā katrs varēs radīt ko sev tīkamu. Turklāt tā ir laba ideja kopīgai vakara nodarbei, kad klasiskās aktivitātes jau ir apnikušas.

 

Neaizmirsti par īpašu Lieldienu maltīti

Tā kā šogad mums visiem ir jāpaliek mājās, plaša viesu uzņemšana vai ciemošanās pie radiem izpaliks. Sākumā tas, iespējams, var šķist skumji, bet mēs iesakām jebkurā situācijā meklēt pozitīvo. Jo mazāk viesu, jo plašākas iespējas Lieldienu mielastam.

Kurš teica, ka svētku maltītei jābūt tikai vienreiz dienā? Sāc ar svētku brokastīm, turpini ar pusdienām un vakaru noslēdz ar tikpat svinīgām vakariņām pie glāzes vīna. Nepārproti – Tev nav visu dienu jāstāv pie plīts, lai radītu īpašus Lieldienu ēdienus!

Svētku maltītes radīšanai ne vienmēr vajag ko ekskluzīvu. Nereti pietiek ar pareizu pasniegšanas veidu, lai visparastākais ēdiens būtu īpašs. Piemēram, brokastīs vari pagatavot omleti, bet porciju noformēt kā restorānā. Tā vietā, lai ūdeni dzertu no ikdienas krūzes, izvēlies skaistu glāzi.

Ja Lieldienās esi radis ēst kādu īpašu vecāku vai vecvecāku gatavotu ēdienu, lūdz, lai viņi padalās ar recepti. Varbūt jūs svētkos nebūsiet kopā, bet ēdiens glabā atmiņas un rada īpašas emocijas.

Vakariņās vēlies sevi palutināt no visas sirds? Lieldienas ir labs iemesls pasūtīt ēdienu ar piegādi uz mājām. Tā Tu nošausi divus zaķus ar vienu šāvienu – atbalstīsi vietējos uzņēmējus un pamielosies ar ēdienu, ko ik dienu neēd.

Sarūpē Lieldienu aktivitātes

Šoreiz nav pieejama plaša svētku programma ar koncertiem un Lieldienu aktivitātēm, kuru ir tik daudz, ka grūti izvēlēties. Nāksies rīkoties pašiem! Vērienam, protams, nav jābūt tik lielam. Galvenais šajā svētku laikā ir sev un mājiniekiem sarūpēt ko tādu, kas ir ārpus ierastās rutīnas.

Virtuālā tikšanās ar ģimeni

Svētkos ģimene ir īpaši svarīga. Ja nedzīvojat kopā, izmantojiet šī laikmeta priekšrocības. Veiciet videozvanu un pavadiet laiku kopā, lai gan attālināti. Ar viedierīču palīdzību jūs varēsiet pat ieturēt nosacīti kopīgu maltīti. Sarunas un smiekli nojauks jebkādu attālumu!

Olu meklēšana

Lieldienu olu meklēšana ir svarīga mazākajiem ģimenes locekļiem. Ja Tev ir pagalms, kur paslēpt olas, – ideāli! Ja ne, tas nekas – paslēp olas telpās. Meklēšanas un atrašanas prieks ir lipīgs!

Olu kaujas

Olu kaujas ir neatņemama Lieldienu sastāvdaļa, ko var realizēt jebkurā vietā. Viss, ko Tev vajag, ir skaisti krāsotas olas un vismaz viens pretinieks. Ja dzīvo viens, nebēdā un domā radoši. Caur videozvanu sazinies ar kādu draugu vai ģimenes locekli un vienojies par noteikumiem. Piemēram, Tu vari sist olu pret olu un pirms tam likt otram spēlētājam minēt, kura ola saplīsīs. Ja viņam taisnība, ola jāēd Tev. Ja ne, ola jāēd viņam.

Būsim radoši, svinēsim svētkus un mīlēsim cits citu!

Moneza novēl sirsnīgas Lieldienas šaurā lokā!