Padomi, kā ietaupīt un samazināt rēķinus

 Lai gan gaisa temperatūra par to neliecina, ir atnācis rudens. Jauns atspēriena punkts pēc laiskās vasaras ar karstām dienām un gaišiem vakariem. Rudenī mēs nolaižamies uz zemes. Tāpēc šajā laikā ir vērts apdomāt, kā varam ietaupīt, pārskatot ikdienas paradumus. Izlasi, ko Tev iesaka Moneza!

29/09/2020

Elektroenerģija

Rīti un vakari paliek tumšāki. Tas liek aizdomāties par elektrības patēriņu ikdienā. Gaisma ir redzamākais elektrības patēriņa veids, bet ne vienīgais. Lielākā daļa ikdienas darbību iet roku rokā ar elektroenerģiju. Vai mēs lietojam elektrību apzinīgi? Eksperti apgalvo, ka, mainot elektroenerģijas paradumus, elektrības patēriņu iespējams samazināt pat par 10%!

Nomaini spuldzes

Spuldžu maiņa ir pirmais solis ceļā uz mazāku elektrības rēķinu. Nomaini spuldzes uz ekonomiskajām vai LED spuldzēm. Šādu spuldžu jauda ir daudz mazāka, bet apgaismojums tik un tā būs pietiekami spožs. Lai kādas spuldzes Tev būtu, atceries – gaismu atstāj ieslēgtu tikai tajā telpā, kurā atrodies.

Izslēdz elektroiekārtas

Elektroiekārtas dīkstāves režīmā patērē elektrību. Izvērtē, kuras iekārtas neizmanto katru dienu, un pēc lietošanas atslēdz tās no tīkla. Piemēram, spēļu konsoli vai veļas mašīnu. Televizoru izslēdz nevis ar pulti, bet ar pogu. Šādi mazi soļi šķiet niecīgi, bet gada griezumā Tu redzēsi atšķirību.

Maini saimniekošanas paradumus

Ja izmanto trauku vai veļas mašīnu, ņem vērā, ka ūdens uzsildīšana “apēd” lielāko daļu elektroenerģijas. Tāpēc ieteicams gan traukus, gan drēbes mazgāt zemākā temperatūrā. Vēl viens padoms – pirms darbini, piepildi trauku vai veļas mašīnu pilnu!

Apkure

Rudenī aktualizējas apkures jautājums. Ja ir vēlme ietaupīt uz apkures rēķina, lielāki ieguvēji ir tie, kuri dzīvo privātmājās vai kuriem dzīvokļu mājā ir individuālie skaitītāji. Zelta likums – prombūtnes un nakts laikā temperatūru noregulē par dažiem grādiem zemāku.

Vai esi aizdomājies, ka apkures rēķinu ietekmē vēdināšanas paradumi? Telpas vēdini īsu brīdi, plaši atverot logu. Ja logu visu dienu turēsi vēdināšanas režīmā, siltums aizplūdīs, bet gaisa apmaiņa nenotiks.

Ūdens patēriņš

Ikdienā aiztek ļoti daudz neizmantota ūdens. Un Tu par to maksā!

Aizgriez krānu

Mēs bieži ļaujam ūdenim tecēt, lai gan to neizmantojam. Piemēram, tīrot zobus vai mazgājoties. Kamēr tīri zobus vai ziepējies, nav vajadzības tecināt ūdeni. Aizgriez krānu un atgriez tad, kad jānoskalojas.

Esi atbildīgs virtuvē

Virtuvē aiztek ļoti daudz ūdens: mazgājot, gatavojot, skalojot. Ievēro zemāk minētos punktus un ietaupi!

  • Trauku mašīnu darbini tad, kad tā ir pilnībā piepildīta. Darbinot to pustukšu, lieki aiztek daudz ūdens.
  • Lai skalotu dārzeņus un augļus, piepildi bļodu vai izlietni ar ūdeni, nevis visu skalošanas laiku to tecini.
  • Kad kaut ko vāri, nepārcenties ar ūdens daudzumu katlā, lai nav tā, ka puse ūdens iztvaiko.
  • Iegādājies ūdens krāna aeratoru – nelielu uzgali, ko uzskrūvē uz jaucējkrāna. Tas sajauc ūdeni ar gaisu – spiediens ir tāds pats, bet ūdens patēriņš samazinās pat par 50%!

Telekomunikācijas

Vai Tu izmanto visas TV “pakas”, par kurām maksā? Vai esi skatījies, cik daudz interneta patērē savā telefonā? Ļoti iespējams, Tu maksā par to, ko pilnvērtīgi neizmanto. Mēs pierodam pie ikmēneša rēķiniem un reti aizdomājamies, ka, iespējams, mūsu paradumi vai izklaides veidi ir mainījušies.

 

Turi roku uz pulsa saviem tēriņiem un paradumiem. Nereti mazās lietas rada lielāko ietekmi. Moneza novēl Tev dzīvot komfortā, atbildīgi pret finansēm, sevi un dabu!

Ja tomēr nepieciešami papildus līdzekļi, Moneza piedāvā patēriņa kredītu līdz 5’000 EUR bez komisijas maksas. Mēs nodrošinām fiksētu kredīta procentu likmi un vienādus ikmēneša maksājumus visu kredīta atmaksas laiku.