check-complete ic-delete ic-delete date ic-edit-48px ic-error ic-chevron-left-double ic-chevron-left moneza-logo-sme ic-chevron-right-double ic-chevron-right upload ic-visibility-48px ic-visibility-off-48px

Noderīgi padomi veiksmīgai mērķu realizēšanai

Sveiciens janvārī! Novēlam, lai šis gads Tev ir kā laba augsne personīgo un profesionālo mērķu sasniegšanai! Janvāris ir apņemšanās mēnesis, tāpēc Moneza nāk talkā ar noderīgiem padomiem veiksmīga gada startam. Šis raksts Tev palīdzēs ieklausīties sevī un savās vēlmēs. Iepazīsties ar pārbaudītu risinājumu – SMART pieeju savu mērķu definēšanai!

19/01/2021

Kas ir SMART pieeja?

SMART ir akronīms, kas veidots no angļu valodas vārdiem.

S – specific (konkrēts)

M – measurable (izmērāms)

A – achievable (sasniedzams)

R – relevant (reāls, aktuāls)

T – time limited (ar noteiktu termiņu)

SMART pieeja ir balstīta tajā, lai izvirzītie mērķi būtu konkrēti un sasniedzami. Parasti mēs nesasniedzam nospraustos mērķus tikai tāpēc, ka tie pašā saknē ir bijuši slikti definēti. Tie ir pārāk visaptveroši, pārāk tālejoši vai gluži vienkārši – ne līdz galam aktuāli konkrētajā dzīves situācijā.

SMART pieeja palīdz atmest lieko fona troksni: apkārtējo uzstādījumus, apcerīgu lūkošanos pārāk tālā nākotnē, ilūzijas par pašreizējo realitāti, savu iespēju pārvērtēšanu. Mēs sev neizvirzām mērķus, lai tie mūs grauztu cauru gadu. Mērķu uzdevums ir motivēt darīt un izdarīt. Bet, ja mērķis ir pārāk nekonkrēts vai ar pārāk garu izpildes termiņu, tas mūs iedzen pašpārmetumos. Īsāk sakot – mērķim vajag redzēt gan galu, gan malu. Tāpēc izmanto SMART un realizē mērķus gudri!

 

SMART privāto un profesionālo mērķu sasniegšanai

Gribi sākt sportot, kāpt pa karjeras kāpnēm, iemācīties gatavot kūkas? Uz priekšu! Bet tikai maziem un apzinātiem soļiem. Ja līdz šim Tava lielākā fiziskā aktivitāte ir bijusi pastaiga, nebūs prātīgi par savu mērķi izvirzīt noskriet maratonu pēc pusgada. Ja vēlies attīstīties profesionālajā jomā, nav jālec notikumiem pa priekšu un nav jāizvirza abstrakts mērķis kļūt par vadītāju. Ja mērķis – personīgs vai profesionāls – būs pārāk liels, īsti nemaz nebūs skaidrības, ar ko sākt, lai to realizētu.

Lielākā motivācija ir mērķu sasniegšana, nevis to uzstādīšana. Tāpēc labāk izvirzi sev tādu mērķi, ko droši sasniegsi. Neviens nav noteicis mērķu limitu, vai ne? Sasniedz vienu mērķi un ķeries klāt nākamajam. Virzies pa pakāpienam, nevis centies pārlēkt tiem pāri. Citādi Tu, visticamāk, nokritīsi un atgriezīsies sākumpunktā.

 

Ievēro zemāk minēto un gada beigās Tu nebūsi sevī vīlies!

Konkrēti. Jo kodolīgāks mērķis, jo labāk. Neizplūsti aprakstošu mērķu radīšanā.

Izmērāmi. Definē, kā Tu izmērīsi savu progresu. Mērķim ir jābūt izmērāmam. Vai tas būtu izlasīto grāmatas lappušu skaits, noskrietie kilometri, randiņi ar sievu, uzrunātie biznesa partneri, klienti vai jebkas cits.

Sasniedzami. Nepārvērtē savas spējas. Apzinies, ko reāli vari sasniegt.

Aktuāli. Izvēlies tādu mērķi, kas Tev ir aktuāls šobrīd. Pretējā gadījumā nebūs motivācijas tam ķerties uzreiz klāt.

Ar noteiktu termiņu. Jo īsāks izpildes termiņš, jo ātrāk jutīsi gandarījuma sajūtu par paveikto. Un tas motivēs darīt vēl vairāk. Noteikti nosaki termiņu sava mērķa sasniegšanai. Definē īstermiņa un ilgtermiņa mērķus – nedēļai, mēnesim, pusgadam un gadam.

 

Moneza novēl – lai veiksmīgs gads gan karjerā, gan privātajā dzīvē! Dari tik, cik Tavos spēkos, mīli tuvākos un atrodi gandarījumu katrā dienā! Mums šogad ir 365 jaunas dienas un 365 jaunas iespējas!

Citi raksti

Mazbudžeta remonts un labiekārtošana – kā neiztērēt pārāk daudz?

Šobrīd mēs ikdienu un brīvdienas pārsvarā pavadām mājās. Līdz ar to ir tikai loģiski, ka rodas vēlme un vajadzība uzlabot vidi un telpas, kurās tik daudz atrodamies. Viesistabā vajag ierīkot darba zonu? Tavs pusaudzis vairs nav priecīgs par lācīšu tapetēm guļamistabā? Virtuves griesti raud no pelēcības?

Ja rocība nav pārāk liela, reizēm mēs remontam atmetam ar roku un samierināmies. Uzzini, kā ar maziem finanšu līdzekļiem uzlabot un atsvaidzināt savu mājokli!

23/02/2021

Brīdinājums par krāpniecisku mājas lapu!

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) brīdina par piedāvātajiem pakalpojumiem tīmekļvietnē https://www.moneza-bk.net/. FKTK norāda, ka “moneza-bk” nav tiesību nodarboties ar licencētu finanšu pakalpojumu, tajā skaitā maksājumu pakalpojumu (kontu atvēršana, maksājumu veikšanu u.c.), sniegšanu Latvijā.

Ar brīdinājuma tekstu iespējams iepazīties šeit: https://www.fktk.lv/klientu-aizsardziba/fktk-bridina-par-moneza-bkpiedavatajiem-pakalpojumiem/

18/02/2021

Moneza aizdevumu veidi

Reizēm pietrūkst. Pietrūkst līdz algai, pietrūkst “astītes” līdz sava sapņu auto iegādei, pietrūkst bērna kombinezonam un dzīvesbiedra lielajam pārsteigumam. Naudas trūkums reizēm sabojā svarīgas ieceres. Mēs esam pārliecināti, ka atbalstu pelnījuši gan lieli, gan mazāki mērķi.

Šajā rakstā uzzini par Moneza plašo piedāvājumu kreditēšanā! Moneza ik dienu cilvēkiem palīdz īstenot viņu mērķus. Ieskaties!

 

16/02/2021