“Moneza” startē uzņēmumu kreditēšanas jomā

Latvijas uzņēmējdarbības attīstības un ilgtspējas veicināšanai alternatīvo finanšu pakalpojumu sniedzējs “Moneza” ir radījis jaunu pakalpojumu “Moneza Bizness”, kas piedāvās aizdevumus un rēķinu kreditēšanu uzņēmumiem, informēja SIA “OC Finance”, kam pieder zīmols “Moneza”, valdes locekle Sanita Zitmane.

“Moneza” Latvijā darbojas jau desmit gadus, līdz šim piedāvājot aizdevumus un kredītu apvienošanas pakalpojumus privātpersonām. Tagad sperts nākamais solis, paplašinot produktu portfeli.

26/08/2019

To, ka uzņēmumiem aizdevums attīstībai ir aktuāls, apliecina Finanšu nozares asociācijas pērnā gada nogalē publicētais pētījums. Aptuveni katram otrajam uzņēmumam pēdējos trīs gados bijis nepieciešams aizdevums. Vienlaikus jaunākie “Lursoft” dati liecina, ka potenciāli uzņēmēju finanšu veselība uzlabojas, jo ierosināto maksātnespēju skaits turpina samazināties.

Sarūkot ārvalstu kapitāla pieejamībai un ieguldījumiem Latvijas uzņēmumos, mūsuprāt, ir būtiski nodrošināt vietējā finansējuma pieejamību Latvijas uzņēmējiem, tā veicinot to attīstību un inovāciju ieviešanu. “Moneza Bizness” ir īpaši orientēts uz maziem un vidējiem uzņēmumiem, jo aizdevums tiek izsniegts bez nodrošinājuma un ķīlas, turklāt jebkuras bankas klientam – pamata banka nav jāmaina,” skaidroja Zitmane.

Pēc “OC Finance” valdes locekles paustā viedokļa produkts veidots tā, lai tas būtu maksimāli ērts uzņēmējiem un vienlaikus atbilstu to kredītspējai.

Moneza Bizness” ietver divus aizdevuma veidus – aizdevumu uzņēmuma izaugsmei un aizdevumu rēķinu finansēšanai.

Izstrādājot produktu, ņēmām vērā, ka uzņēmējiem vienlīdz svarīgi ir spēja prognozēt naudas plūsmu un rēķināties ar noteiktiem tēriņiem, un kreditēšanas procesa vienkāršība,” piebilda Zitmane.

Aizdevums uzņēmuma izaugsmei pieejams summā līdz 100 000 eiro un tā atmaksas termiņš ir līdz 36 mēnešiem. Aizdevuma procentu likme ir no 1,59% mēnesī, turklāt tā visa aizdevuma līguma darbības laikā būs nemainīga. Šis aizdevums paredzēts uzņēmuma attīstībai, tehnikas iegādei, apgrozāmo līdzekļu papildināšanai, neparedzētiem izdevumiem un citiem mērķiem.

Savukārt rēķinu finansēšanai uzņēmēji var iegūt līdz 50 000 eiro lielu aizdevumu, kas jāatmaksā 3 līdz 12 mēnešos. Arī tam tiek piemērota nemainīga procentu likme no 1,59% mēnesī. Šo aizdevuma veidu uzņēmēji izmanto galvenokārt situācijās, kad ir nepieciešami apgrozāmie līdzekļi un sadarbības partneru rēķinu apmaksa ir ilgāka par 30 dienām.

Zitmane papildina, ka biznesa attīstībai un uzturēšanai ir nepieciešami resursi, kas bieži vien vajadzīgi nekavējoties, un tieši to “Moneza” jaunais pakalpojums nodrošina. Tas savukārt nozīmē laika ietaupījumu un iespēju uzsākt darbu pie ieceru īstenošanas pavisam drīz pēc to rašanās.

Abiem aizdevumiem uzņēmuma paraksttiesīgās personas var pieteikties vietnē bizness.moneza.lv, iesniedzot uzņēmuma saimnieciskā konta pārskatu par pēdējiem 12 mēnešiem un, ja nepieciešams, finansējamā rēķina kopiju. Atbilde tiek sniegta stundas līdz dienas laikā no pieteikuma saņemšanas brīža. Pēc līguma parakstīšanas aizdevuma summa tiks ieskaitīta norādītajā kontā vienas stundas laikā.

 

Par Moneza

“Moneza” ir uzņēmuma SIA “OC Finance” zīmols, kas veiksmīgi Latvijas tirgū darbojas jau no 2009.gada. Uzņēmums piedāvā patēriņa un īstermiņa kredītus, kā arī kredītu apvienošanas pakalpojumu privātpersonām, un no šā gada arī aizdevumus uzņēmējiem platformā “Moneza Bizness”.

SIA “OC Finance” ir viena no SIA “TWINO” meitas sabiedrībām. Grupa kopumā 2018. gadu noslēdza ar deviņu miljonu eiro peļņu. Grupas neto apgrozījums 2018. gadā pieauga par 157% pret 2017. gadu, kas veidoja vairāk nekā 90 EUR miljonus.

Citi raksti

Atbalsts uzņēmējiem: nodokļu samaksas termiņa pagarināšana

Covid-19 pandēmija un tās izraisītie ierobežojumi ir radījuši grūtības vairākiem Latvijas uzņēmumiem. Ikviens cīnās, kā spēj, un labā ziņa ir tāda, ka atbalstu uzņēmumiem nodrošina arī valsts. Šajā rakstā apkopota svarīgākā un noderīgākā informācija par valsts piedāvāto nodokļu samaksas termiņa pagarināšanu.

20/01/2021

#DarbsNoMājām: noderīgi ieteikumi

Biroju darbiniekiem vārdu salikums “darbs no mājām” nereti šķiet kā medusmaize. Var ilgāk gulēt, nekur nav jābrauc, un esi pats sev noteicējs. Tomēr, ja darbam no mājām nebūsi atbilstoši sagatavojies, šī ekstra ātri vien var pārvērsties par ļaunāko murgu. Šajā rakstā stāstīsim par to, kā, strādājot no mājām, saglabāt efektivitāti, nepazaudēt veselo saprātu un nesabojāt attiecības ar mājiniekiem.

24/03/2020

Moneza Bizness uzņēmumiem piedāvās aizdevumus līdz pat 500 tūkstošiem eiro

Alternatīvo finanšu pakalpojumu sniedzējs Moneza (www.moneza.lv) spēris nākamo soli mazo un vidējo uzņēmumu kreditēšanā, sākot piedāvāt aizdevumus pret nekustamā īpašuma ķīlu līdz pat 500 tūkstošiem eiro.

Jau teju gadu ar zīmolu Moneza Bizness veiksmīgi darbojamies mazo un vidējo uzņēmumu kreditēšanas segmentā. Ikdienā, tiekoties ar uzņēmējiem, ļoti labi iezīmējas virzieni, kuros šobrīd pastāv lielākais pieejamo finanšu līdzekļu iztrūkums. Arī tirgus tendences liecina, ka banku sektors kļūst arvien konservatīvāks kreditēšanas ziņā, savukārt alternatīvo finanšu pakalpojumu sniedzēji šobrīd faktiski nepiedāvā iespēju kvalificēties aizdevumiem, kas pārsniedz 100 tūkstošus eiro. Tādēļ spērām nākamo stratēģisko soli, papildinot Moneza Bizness piedāvāto finanšu produktu klāstu un palielinot izsniedzamā aizdevuma maksimālo summu,” jaunā kreditēšanas produkta stratēģiju skaidro OC Finance, kam pieder zīmols Moneza, valdes priekšsēdētāja Sanita Zitmane.

11/02/2020