Meklē idejas, kā sagaidīt un pavadīt Ziemassvētkus?

Esam sagaidījuši pirmo sniegu, Latvijas pilsētas vakaros spīd arvien spožāk un ik dienu roka stiepjas pēc kāda mandarīna, piparkūkas vai siltas tējas krūzes. Un tas nozīmē vienu – tūliņ, tūliņ klāt būs Ziemassvētki!

Ziemassvētki nereti var radīt lieku stresu. Šķiet, uz katra stūra uzglūn kāda Ziemassvētku akcija. Un mums pašiem prātā snauž vainas apziņa par nepagūto un neizdarīto. Mēs nolēmām, ka uztraukumam ir jāpazūd tikpat ātri, cik uzsnigušajam sniegam.

Tāpēc šeit vari meklēt idejas mierīgai un ģimeniskai Ziemassvētku sagaidīšanai!

12/12/2019

Ģimenes vakari Ziemassvētku noskaņās

Kurš teica, ka Ziemassvētki ilgst tikai trīs dienas? Nevajag mesties lielajā pirmssvētku skrējienā un atvilkt elpu tikai Ziemassvētku vakarā. Labāk esi šeit un tagad. Tā vietā, lai brīvdienu pavadītu lielveikalā, meklējot dāvanas, uzdāvini sev un savai ģimenei laiku kopā. Lūk, dažas idejas, ko varat darīt:

  • sarīkojiet Ziemassvētku filmu vakaru;
  • kopīgi radiet eglīšu rotājumus un apsveikuma kartītes;
  • ieslēdziet Ziemassvētku mūziku un ļaujieties galda spēļu vakaram;
  • sarīkojiet kāda Ziemassvētku ēdiena ģimenes meistarklasi;
  • pavadiet vakaru sveču gaismā un sirsnīgās sarunās.

Ziemassvetki ar gimeni

Spītējot laikapstākļiem

Ziema mūs parasti tur tuvāk mājām. Un nav jau brīnums – tur ir silti, nekas nekrīt uz galvas un nepūš sejā. Bet tā var palikt garlaicīgi, ne? Kamēr Ziemassvētki tikai tuvojas, mēs aicinām silti saģērbties, paņemt termosu un doties dabā! Variantu ir daudz un katra gaumei atbilstoši.

Latvijas pilsētas Ziemassvētkos

Kā jau minējām, Latvijas pilsētas Ziemassvētku laikā iemirdzas viskrāšņāk. Izvēlies savai sirdij tuvāko vai, tieši pretēji, vēl pilnībā neiepazītu pilsētu un apmeklē to! Nešaubies ne mirkli – Ziemassvētki Tevi atradīs. Tie būs paslēpušies izgaismotās parku alejās, rāmās dabas takās, siltā kakao krūzē vietējā kafejnīcā vai skanīgā Ziemassvētku tirdziņā. Lai labāk saplānotu braucienu, pirms tam ielūkojies konkrētās pilsētas mājaslapā.

Pastaiga ar patversmes suni

Ziemassvētki ir īstais laiks, kad doties uz kādu no Latvijas dzīvnieku patversmēm un izvest pastaigā suni. Viņam tā būs vislabākā Ziemassvētku dāvana! Ja Tev patīk suņi, dodies uz kādu no šīm dzīvnieku patversmēm:

Katrai patversmei var būt atšķirīgi pastaigu noteikumi un laiki, tāpēc pirms braukšanas sameklē informāciju mājaslapā vai piezvani.

Ziemassvētki mežā

Dodies uz mežu un apvieno patīkamu pastaigu ar labu darbu. Tuvojas taču Ziemassvētki – iepriecini arī meža iemītniekus! Aiznes tiem kādus labumus: burkānus, kāpostus, bietes, kartupeļus. Vislabāk kārumus ir atstāt uz zemes, nevis kārt koku zaros. Izmantotie striķi var būt bīstami dzīvniekiem, turklāt piemēslo mežu.

Pārdomātas Ziemassvētku dāvanas

Ziemassvētki ir dāvināšanas laiks un ir jauki sarūpēt dāvanas tuvajiem. Tomēr nevajadzētu ieslīgt pārmērībās un iztērēt lielāko daļu ienākumu dāvanām. Ir jāapzinās savu iespēju robežas, jo ne jau cenā slēpjas īstā vērtība. Turklāt dāvanas, kas sarūpētas steigā un pienākuma dēļ, īstu prieku neradīs ne dāvinātājam, ne tās saņēmējam.

Izveido Ziemassvētku dāvanu sarakstu

Pirms dodies uz veikalu, izdomā, ko tieši katram pirksi. Gada nogalē veikalos valda kņada, no visām pusēm ir aicinājumi kaut ko pirkt un izmēģināt. Konkrēts mērķis ietaupīs laiku un pasargās no pārlieku lielas tērēšanās.

Radi dāvanas pats

Ir vērts pamēģināt ko uztaisīt savām rokām. Tas prasīs mazāk līdzekļu un sagādās lielāku gandarījumu. Turklāt radīšanas process noteikti raisīs lielāku svētku noskaņu! Iedvesmai piedāvājam dažus paštaisītu Ziemassvētku dāvanu variantus:

  • uzraksti saviem tuvajiem vēstules;
  • sarūpē pašgatavotus Ziemassvētku našķus;
  • izlej oriģinālas sveces;
  • iestādi sēklas podiņā.

Iesaisties labdarības akcijās

Kad tuvākajiem dāvanas ir sarūpētas, padomā par tiem, kuriem Ziemassvētki ir rūpju pilni. Šajā laikā norisinās Ziemassvētku labdarības akcijas, kas aicina ziedot naudu dažādiem mērķiem. Zemāk vari iepazīties ar dažām no tām:

Plašs saraksts ar aktuālajiem ziedojumiem pieejams mājaslapā www.ziedot.lv.

Atceries, ka vari palīdzēt arī citādi. Piemēram, ziedojot drēbes un citas mantas, kas vairs nav vajadzīgas. Mantu ziedošanas punktus meklē šeit.

Visapkārt cilvēki steidzas un bieži saka, ka trūkst laika. Mēs šajā Ziemassvētku laikā aicinām atvilkt elpu, atvērt acis plašāk un pamanīt, ka pasaulei nekur nav jāskrien. Ir mirkli jāapstājas un jānovērtē tas, kas mums pieder. Lai acīs mostas laime un dziļā ieelpā Tevī ieplūst visas pasaules miers.

Citi raksti

Tūliņ jau klāt Lieldienas! Tā kā Covid-19 dēļ cilvēku pienākums ir pašizolēties, šīs, visticamāk, būs neierastākās Lieldienas, kādas līdz šim esam piedzīvojuši. Bet tas nekas! Svētku sajūtu radām mēs paši. Pielāgosimies apstākļiem un uz mirkli izrausimies no ikdienas raizēm. Šajā rakstā smelies idejas, kā par spīti visam Lieldienas nosvinēt godam!

09/04/2020

#DarbsNoMājām: noderīgi ieteikumi

Biroju darbiniekiem vārdu salikums “darbs no mājām” nereti šķiet kā medusmaize. Var ilgāk gulēt, nekur nav jābrauc, un esi pats sev noteicējs. Tomēr, ja darbam no mājām nebūsi atbilstoši sagatavojies, šī ekstra ātri vien var pārvērsties par ļaunāko murgu. Šajā rakstā stāstīsim par to, kā, strādājot no mājām, saglabāt efektivitāti, nepazaudēt veselo saprātu un nesabojāt attiecības ar mājiniekiem.

24/03/2020

#PALIECMĀJĀS! un pārskati savus ikdienas paradumus

Diemžēl līdz ar pirmo pavasara mēnesi Latviju un visu pasauli ir skāris nepatīkams pārsteigums – koronavīrusa izraisītā slimība Covid-19. Valstis, tai skaitā Latvija, ievieš arvien plašākus drošības pasākumus, lai samazinātu Covid-19 izplatību.

Valdības pārstāvji cilvēkus aicina neuzturēties sabiedriskās vietās, lai pasargātu sevi un citus. Ja vēlamies pēc iespējas ātrāk atgriezties vecajās sliedēs, visi ieteikumi ir jāņem vērā.

Situācija var šķist nomācoša, bet nevajag ļauties panikai un nolemtībai. Pozitīvas ikdienas atslēga slēpjas spējā pielāgoties. Nenokar degunu un izlasi ieteikumus, kas palīdzēs atvieglot Tavu ikdienu Covid-19 radītajos apstākļos!

16/03/2020