Meklē idejas, kā sagaidīt un pavadīt Ziemassvētkus?

Esam sagaidījuši pirmo sniegu, Latvijas pilsētas vakaros spīd arvien spožāk un ik dienu roka stiepjas pēc kāda mandarīna, piparkūkas vai siltas tējas krūzes. Un tas nozīmē vienu – tūliņ, tūliņ klāt būs Ziemassvētki!

Ziemassvētki nereti var radīt lieku stresu. Šķiet, uz katra stūra uzglūn kāda Ziemassvētku akcija. Un mums pašiem prātā snauž vainas apziņa par nepagūto un neizdarīto. Mēs nolēmām, ka uztraukumam ir jāpazūd tikpat ātri, cik uzsnigušajam sniegam.

Tāpēc šeit vari meklēt idejas mierīgai un ģimeniskai Ziemassvētku sagaidīšanai!

12/12/2019

Ģimenes vakari Ziemassvētku noskaņās

Kurš teica, ka Ziemassvētki ilgst tikai trīs dienas? Nevajag mesties lielajā pirmssvētku skrējienā un atvilkt elpu tikai Ziemassvētku vakarā. Labāk esi šeit un tagad. Tā vietā, lai brīvdienu pavadītu lielveikalā, meklējot dāvanas, uzdāvini sev un savai ģimenei laiku kopā. Lūk, dažas idejas, ko varat darīt:

  • sarīkojiet Ziemassvētku filmu vakaru;
  • kopīgi radiet eglīšu rotājumus un apsveikuma kartītes;
  • ieslēdziet Ziemassvētku mūziku un ļaujieties galda spēļu vakaram;
  • sarīkojiet kāda Ziemassvētku ēdiena ģimenes meistarklasi;
  • pavadiet vakaru sveču gaismā un sirsnīgās sarunās.

Ziemassvetki ar gimeni

Spītējot laikapstākļiem

Ziema mūs parasti tur tuvāk mājām. Un nav jau brīnums – tur ir silti, nekas nekrīt uz galvas un nepūš sejā. Bet tā var palikt garlaicīgi, ne? Kamēr Ziemassvētki tikai tuvojas, mēs aicinām silti saģērbties, paņemt termosu un doties dabā! Variantu ir daudz un katra gaumei atbilstoši.

Latvijas pilsētas Ziemassvētkos

Kā jau minējām, Latvijas pilsētas Ziemassvētku laikā iemirdzas viskrāšņāk. Izvēlies savai sirdij tuvāko vai, tieši pretēji, vēl pilnībā neiepazītu pilsētu un apmeklē to! Nešaubies ne mirkli – Ziemassvētki Tevi atradīs. Tie būs paslēpušies izgaismotās parku alejās, rāmās dabas takās, siltā kakao krūzē vietējā kafejnīcā vai skanīgā Ziemassvētku tirdziņā. Lai labāk saplānotu braucienu, pirms tam ielūkojies konkrētās pilsētas mājaslapā.

Pastaiga ar patversmes suni

Ziemassvētki ir īstais laiks, kad doties uz kādu no Latvijas dzīvnieku patversmēm un izvest pastaigā suni. Viņam tā būs vislabākā Ziemassvētku dāvana! Ja Tev patīk suņi, dodies uz kādu no šīm dzīvnieku patversmēm:

Katrai patversmei var būt atšķirīgi pastaigu noteikumi un laiki, tāpēc pirms braukšanas sameklē informāciju mājaslapā vai piezvani.

Ziemassvētki mežā

Dodies uz mežu un apvieno patīkamu pastaigu ar labu darbu. Tuvojas taču Ziemassvētki – iepriecini arī meža iemītniekus! Aiznes tiem kādus labumus: burkānus, kāpostus, bietes, kartupeļus. Vislabāk kārumus ir atstāt uz zemes, nevis kārt koku zaros. Izmantotie striķi var būt bīstami dzīvniekiem, turklāt piemēslo mežu.

Pārdomātas Ziemassvētku dāvanas

Ziemassvētki ir dāvināšanas laiks un ir jauki sarūpēt dāvanas tuvajiem. Tomēr nevajadzētu ieslīgt pārmērībās un iztērēt lielāko daļu ienākumu dāvanām. Ir jāapzinās savu iespēju robežas, jo ne jau cenā slēpjas īstā vērtība. Turklāt dāvanas, kas sarūpētas steigā un pienākuma dēļ, īstu prieku neradīs ne dāvinātājam, ne tās saņēmējam.

Izveido Ziemassvētku dāvanu sarakstu

Pirms dodies uz veikalu, izdomā, ko tieši katram pirksi. Gada nogalē veikalos valda kņada, no visām pusēm ir aicinājumi kaut ko pirkt un izmēģināt. Konkrēts mērķis ietaupīs laiku un pasargās no pārlieku lielas tērēšanās.

Radi dāvanas pats

Ir vērts pamēģināt ko uztaisīt savām rokām. Tas prasīs mazāk līdzekļu un sagādās lielāku gandarījumu. Turklāt radīšanas process noteikti raisīs lielāku svētku noskaņu! Iedvesmai piedāvājam dažus paštaisītu Ziemassvētku dāvanu variantus:

  • uzraksti saviem tuvajiem vēstules;
  • sarūpē pašgatavotus Ziemassvētku našķus;
  • izlej oriģinālas sveces;
  • iestādi sēklas podiņā.

Iesaisties labdarības akcijās

Kad tuvākajiem dāvanas ir sarūpētas, padomā par tiem, kuriem Ziemassvētki ir rūpju pilni. Šajā laikā norisinās Ziemassvētku labdarības akcijas, kas aicina ziedot naudu dažādiem mērķiem. Zemāk vari iepazīties ar dažām no tām:

Plašs saraksts ar aktuālajiem ziedojumiem pieejams mājaslapā www.ziedot.lv.

Atceries, ka vari palīdzēt arī citādi. Piemēram, ziedojot drēbes un citas mantas, kas vairs nav vajadzīgas. Mantu ziedošanas punktus meklē šeit.

Visapkārt cilvēki steidzas un bieži saka, ka trūkst laika. Mēs šajā Ziemassvētku laikā aicinām atvilkt elpu, atvērt acis plašāk un pamanīt, ka pasaulei nekur nav jāskrien. Ir mirkli jāapstājas un jānovērtē tas, kas mums pieder. Lai acīs mostas laime un dziļā ieelpā Tevī ieplūst visas pasaules miers.

Citi raksti

Kā sagatavoties bērna pirmajai skolas dienai

Pirmais septembris ir īpaša diena it visiem. Tie, kas mācās, aptver, ka līdz nākamajam vasaras brīvlaikam atkal jāgaida deviņi mēneši. Tie, kas māca, gatavojas stāties klases priekšā un nodot savas zināšanas jaunajai paaudzei. Tie, kas skolu jau beiguši, ar nostalģiju atceras rudens ziedu pušķus un skolas himnas dziedāšanu, mācību gadu uzsākot. Bet tie, kas vēl nav mācījušies, ar satraukumu gaida jaunu, aizraujošu dzīves posmu. Grūti gan spriest, kurš satraucas vairāk, – pirmklasnieks vai viņa vecāki.

16/08/2019

Uzzini vairāk, kas ir patēriņa kredīts

Simtiem reižu ir dzirdēts slavenais teiciens „labs nāk ar gaidīšanu”, tomēr nebūtu prātīgi to attiecināt uz jebkuru dzīves situāciju. Lielisks piemērs ir naudas lietas. Jā, ikviena finanšu veselība tikai iegūtu, ja izdotos izvarīties no pakļaušanās mirkļa iegribām, kas iecērt milzu robu ikmēneša budžetā. Šeit gaidīšanai ir īstā vieta.

Bet kā ir ar mājokļa remontu, mācībām, biznesa uzsākšanu, sapņu ceļojumu un citām vajadzībām, kas šķietami atrodas gaismas gada attālumā? Šādus mērķus piepildīt ir vērts, negaidot mūžīgi, un šajās situācijās patēriņa kredīts var būt nenovērtējams atbalsts. Kas ir patēriņa kredīts un kā uz to pretendēt, skaidrosim šajā rakstā.

08/08/2019

Idejas kāzu dāvanām

Mūsu dzīvi caurvij daudzi  brīnišķīgi notikumi – ierašanās pasaulē, pirmais vārds, pirmā skolas diena, vidusskolas izlaidums un attiecības, kas vainagojas ar kāzām. Statistika liecina, ka visvairāk laulību tiek noslēgts tieši vasaras mēnešos, jo sevišķi augustā.

Ik gadu gredzenus mij aptuveni 13 tūkstoši pāru, un laulību skaits Latvijā turpina pieaugt. Tas tikai nozīmē, ka iespēja savā pastkastītē saņemt ielūgumu uz kāzām kļūst aizvien lielāka.