Mazbudžeta remonts un labiekārtošana – kā neiztērēt pārāk daudz?

Šobrīd mēs ikdienu un brīvdienas pārsvarā pavadām mājās. Līdz ar to ir tikai loģiski, ka rodas vēlme un vajadzība uzlabot vidi un telpas, kurās tik daudz atrodamies. Viesistabā vajag ierīkot darba zonu? Tavs pusaudzis vairs nav priecīgs par lācīšu tapetēm guļamistabā? Virtuves griesti raud no pelēcības?

Ja rocība nav pārāk liela, reizēm mēs remontam atmetam ar roku un samierināmies. Degunu augšā! Uzzini, kā ar maziem finanšu līdzekļiem uzlabot un atsvaidzināt savu mājokli!

23/02/2021

Apzinies savas iespējas

Pirms sākt remontu vai mājokļa labiekārtošanu, izveido plānu. Plānā iekļauj, kuras telpas vēlies remontēt, kādas mēbeles vai interjera priekšmetus plāno pirkt. Jo precīzākas izmaksas zināsi, jo skaidrākas būs Tavas finansiālās iespējas. Noteikti vajag uzdot sev šādus jautājumus:

  • Remontu veikšu pats vai algošu meistarus?
  • Remonts būs kosmētisks vai kapitāls?
  • Cik maksā manis noskatītās mēbeles?
  • Cik aptuveni izmaksās nepieciešamie materiāli remontam?

Šobrīd ir ļoti viegli saprast aptuvenās izmaksas, jo būvniecības veikaliem ir interneta veikali, kurus nesteidzīgi var izpētīt mājās. Kad esi sapratis remonta vai labiekārtošanas aptuvenās izmaksas, salīdzini tās ar saviem brīvajiem finanšu līdzekļiem. Ja viss sanāk – apsveicam! Sāc tikai darboties. Ja ne, lasi tālāk un uzzini, kā iespējams ietaupīt.

Labāk pakāpeniski

Ir cilvēcīgi visu gribēt uzreiz un tagad. Tomēr, ja runa ir par remontu, labāk domāt ar vēsu galvu. Drošāk būs sākt ar vienu istabu, nevis visu mājokli uzreiz. Tādējādi Tu izvairīsies gan no nepārtrauktas dzīvošanas remonta putekļos, gan no potenciālas finanšu līdzekļu nepietiekamības.

Remonts gandrīz vienmēr pārsteidz ar negaidītiem tēriņiem, un izmaksas var pārsniegt sākumā plānoto. Tāpēc būs drošāk, ja iesāksi vienu telpu, kuru noteikti varēsi pabeigt. Un, ja kas, citu telpu remontu un labiekārtošanu varēsi atlikt uz laiku, kad atkal būs brīvāki finanšu līdzekļi.

Nenoniecini veco

Nenoraksti visu, kas šobrīd atrodas Tavā mājoklī. Remonta laikā nav obligāti jānomaina viss. Apskati grīdas, sienas, griestus. Ja Tev ir krāsojamās tapetes, iespējams, tās var pārkrāsot un izvairīties no jaunu tapešu pirkšanas. Ja uz griestiem nav nekādu plaisu, visticamāk, arī tiem var likt mieru un tādējādi ietaupīt iespaidīgas naudas summas. Sen apnikušās durvis izskatīsies kā jaunas, ja nomainīsi tām rokturus!

Ja logi šķiet savu nokalpojuši, pirms pasūti jaunus, uzaicini uz konsultāciju speciālistu. Iespējams, Tu  vari izvairīties no logu maiņas un būs līdzēts ar logu tehnisko apkopi – blīvējuma maiņu, logu hermetizāciju u. tml.

Pārdod vai mainies

Ja esi nolēmis mainīt mēbeles, novērtē esošo mēbeļu stāvokli. Ja tas ir gana labs, Tu vari tās pārdot un tādējādi iegūt papildu finanšu līdzekļus jaunu mēbeļu iegādei. Otrs variants ir mainīties ar draugiem vai radiem. Ja Tev savs dīvāns ir apnicis, tas nenozīmē, ka tas ir apnicis Tavam draugam. Varbūt sarunājiet maiņu? Iespējams, viņam mājās ir kāda apnikusi mēbele, kas Tev savukārt ļoti patīk?

Mazas detaļas = lielas pārmaiņas

Ja mājoklis ir labā stāvoklī un gluži vienkārši gribas kādu jaunu vēsmu, uzreiz nedomā par mēbeļu maiņu vai sienu krāsošanu. Tas ir dārgi. Telpai jaunu elpu piešķir mazas detaļas. Nopērc vairākus augus, uzliec paklāju pie dīvāna, piekar kādas gleznas. Un varbūt pārbīdi mēbeles? Tās ir mazas lietas, kas prasa mazas izmaksas, bet sniedz absolūti jaunu skatu telpai!

Moneza novēl radošu, darbīgu un pārmaiņu pilnu pavasari! Maini vidi sev apkārt un jūties labi savās mājās!

Ja finanšu līdzekļu iecerētajām pārmaiņām tomēr pietrūkst, atceries, ka vari vērsties pie Moneza jebkurā laikā! Piesakies patēriņa kredītam līdz 5000 EUR šeit.

check-complete ic-delete ic-delete date ic-edit-48px ic-error ic-chevron-left-double ic-chevron-left moneza-logo-sme ic-chevron-right-double ic-chevron-right upload ic-visibility-48px ic-visibility-off-48px