Kredīti ilgtermiņā – kā izvērtēt plašo piedāvājumu?

Kad runa ir par naudas aizņemšanos, lielākoties izšķir divas lielas kredītu grupas: īstermiņa un ilgtermiņa aizdevumus. Tā kā piedāvājums nudien ir ļoti plašs, skaidrosim, kam pievērst uzmanību, ja mērķis ir ilgtermiņa aizdevums internetā.

24/01/2019

Īstermiņa aizdevums ir tautā labi pazīstams ar nosaukumu ātrais kredīts. Tas paredzēts pēkšņu un īslaicīgu finanšu problēmu risināšanai. Nereti aizdevuma summas nepārsniedz četrus, piecus simtus eiro, turklāt atmaksas termiņš ir 15 līdz 30 dienas. Tomēr ir uzņēmumi, kas piedāvā aizņemties lielākas summas un kredītu atmaksāt pat 36 mēnešu laikā.

Aizdevumu skalas otrā pusē savukārt atrodas kredīti ilgtermiņā. Kā liecina nosaukums, šādu kredītu atmaksas termiņš ir garāks, tātad arī potenciālā aizdevuma summa ir lielāka. Ilgtermiņa aizdevumus izsniedz gan bankas, gan privātie aizdevēji. Domājot par klientu laika taupīšanu un ērtībām, arī šos aizdevumus kredītiestādes piedāvā noformēt internetā.

Kas ir ilgtermiņa aizdevums?

Kā jau nupat minējām, kredīts ilgtermiņā ir aizdevuma veids, kas paredz lielāku aizņēmuma vērtību un ilgāku atmaksas periodu. Summa, ko bankas un nebanku kredītiestādes piedāvā aizņemties, noformējot kredītu tiešsaistē, pārsvarā ir līdz 5000 eiro. Kredīti ar augstāku vērtību parasti ir jānoformē klātienē, turklāt tie bieži vien tiek izsniegti pret ķīlu. Kredītmaksājumu iespējams sadalīt maksājumos pat piecu gadu garumā, tādējādi vari izvēlēties, cik lielu daļu savas algas spēj atlicināt šim maksājumam.

Protams, jāatceras, ka, izvēloties garāku atmaksas termiņu, kopējā atmaksas summa būs augstāka, toties mēneša maksājums – mazāks. Tā kā ik mēnesi atdodamā summa ir fiksēta, turklāt arī maksājuma dienu ļauts izvēlēties, budžetu plānot ir daudz vieglāk. Tas gan arī nozīmē, ka jārūpējas par savu ieņēmumu stabilitāti, lai nerastos problēmas aizdevumu atmaksāt.

Kādiem mērķiem paredzēts ilgtermiņa aizdevums?

Ja īstermiņa kredīts domāts negaidītu izdevumu segšanai, piemēram, mēneša beigās salūst veļasmašīna, bet kontā vairs nav pietiekami daudz līdzekļu jaunas tehnikas iegādei, tad ilgtermiņa aizdevums paredzēts citiem mērķiem. To izvēlas gadījumos, kad izdevumi ir lielāki un rūpīgi plānoti:

 • mājokļa remonts;
 • automašīnas iegāde;
 • kāzu rīkošana;
 • sapņu ceļojums u.c.

Visi šie notikumi prasa gana lielus finanšu līdzekļus, kuru sakrāšana var aizņemt vairākus gadus. Lai nenāktos plānus atlikt uz nenoteiktu laiku, ilgtermiņa aizdevums internetā var būt lieliska atbilde. Kāpēc aizdevumu noformēt tiešsaistē?

 • Nav jādomā par to, kā tikt uz kredītiestādes filiāli.
 • Nav jāgaida rindā.
 • Iespējams izvēlēties sev izdevīgu laiku, kad pieteikumu aizpildīt un iesniegt.

Kam pievērst uzmanību, izvērtējot piedāvājumus?

Ilgtermiņa kredīti ir daudzu kredītiestāžu piedāvājumā, tamdēļ saprast, pie kā vērsties, mēdz būt pagrūti. Lai atvieglotu izvēli, jāpievērš uzmanība pāris aspektiem, kas ļaus atrast īsto un vienīgo aizdevēju.

 1. Vērts izpētīt internetā pieejamās atsauksmes, kā arī izklaušināt draugus un paziņas un uzzināt viņu pieredzi. Pozitīvas rekomendācijas noteikti stipri ietekmēs to, uz kura kredītdevēja pusi noslieksies svaru kausi.
 2. Ja zini, cik liels ilgtermiņa aizdevums nepieciešams, jānoskaidro, kuri aizdevēji šādu summu ir gatavi tev aizdot. Jo tā ir lielāka, jo izvēle starp potenciālajiem kandidātiem būs mazāka.
 3. Protams, ir jāpainteresējas arī par atmaksas termiņa ilgumu, kādu piedāvā kredītiestāde. Var gadīties, ka mēneša maksājums nav samērojams ar taviem ienākumiem, pat izvēloties maksimālo termiņu, taču cita iestāde, iespējams, spēj piedāvāt draudzīgākus nosacījumus.
 4. Ļoti svarīgi ir rūpīgi izlasīt vispārīgos līguma nosacījumus, kuros minētas gan procentu likmes, gan komisijas maksas, gan iespējamās sekas līguma nosacījumu nepildīšanas gadījumā. Tas ļaus izvairīties no nepatīkamiem pārsteigumiem nākotnē.

Iepazīstoties ar šo informāciju, noteikti izkristalizēsies viens vai daži pretendenti, un tas ļaus pieņemt pareizo lēmumu.

Kas vēl jāzina, domājot par naudas aizņemšanos?

Noslēgumā vēl lieku reizi atgādināsim, kas jāatceras, ja apsver pieteikšanos kredītam.

 • Kredīti tiek izsniegti pilngadīgām personām, un ilgtermiņa kredīts internetā nereti ir pieejams personām virs divdesmit gadu vecuma.
 • Kredīta pieteikuma izskatīšanā nozīmīga ir kredītvēsture, tas ir, informācija par iepriekšējiem aizdevumiem un to atmaksas statistiku. Ja ar disciplīnas ievērošanu līdz šim nav vedies sekmīgi, jauns aizdevums var netikt piešķirts.
 • Pašam sev savukārt vajadzētu atbildēt uz jautājumu: “Vai man tas tiešām ir nepieciešams?” Aizdevums nozīmē atbildību, līdz ar to vieglprātībai te nav vietas. Ja neesi pārliecināts, ka spēsi uzņemties šādas saistības, visticamāk, ar kredīta ņemšanu nevajag steigties.
 • Ja plānotais aizņēmums ir kredīts ilgtermiņā, jāpievērš uzmanība savu ienākumu stabilitātei. Ja ienākumu līmenis regulāri piedzīvo straujas izmaiņas, jāpadomā, vai tas nebūs šķērslis kredītmaksājuma segšanai. Taču, ja ar pārliecību vari teikt, ka plāns ir gatavs, droši vari pieteikties aizdevumam un piepildīt lolotās ieceres un vēlmes!

Ja skaidri zini sava aizdevuma mērķi un summu, ieskaties Moneza.lv, kur varēsi pieteikties ilgtermiņa aizdevumam līdz pat 5000 EUR jebkurai dzīves situācijai.