Kāda tehnika un darbarīki atvieglos dārza darbus?

Vasara ir īstais laiks, kad laiski gulēt dārzā un baudīt saules starus. Bet ko darīt tad, ja pagalmu gribas redzēt sakoptāku? Izvēloties atbilstošu un kvalitatīvu dārza tehniku un darbarīkus, Tu atvieglosi savu ikdienu un daudz ātrāk iekopsi savu sapņu pagalmu!

Darbarīki, kas nepieciešami jebkurā dārzā

Cimdi

Vienalga – zaļš mauriņš vai krāšņas puķu dobes – cimdi ir nepieciešami ikvienam, kas veic kaut niecīgākos dārza darbus. Vācot sagrābtās skujas vai lapas, griežot zarus vai noziedējušos ziedus – cimdi pasargās rokas no netīrumiem un riebīgām brūcēm.

Grābeklis

Ja Tu, liekot roku uz sirds, nevari teikt, ka Tavs grābeklis ir Tavs labākais draugs, ir pienācis laiks ieguldīt kvalitatīvā grābeklī! Ja darbs ar to Tev nesagādā prieku, vaina noteikti ir grābeklī. Kvalitatīvs un izturīgs grābeklis atvieglos dārza darbus. Tas efektīvi savāks nopļauto zāli un sabirušās lapas un skujas. Tev nenāksies grābt vienu un to pašu vietu vairākkārt. Izpēti, ko piedāvā tāds smagsvars kā, piemēram, Fiskars.

Āra slota

Gluži tāpat kā iekštelpās grīdas, arī ārā ir jāslauka iebraucamais ceļš, lievenis un terase. Āra slotas no iekštelpu slotām atšķiras ar to, ka tām ir daudz raupjāki sari. Varētu šķist, ka nav nepieciešamības maksāt vairāk un var iztikt ar parasto slotu, tomēr tā nav. Skopais maksā divreiz. Parastā slota nodils daudz ātrāk. Tāpēc labāk ieguldi naudu atbilstošā darbarīkā. Tas pildīs savu funkciju efektīvāk un kalpos daudz ilgāk.

Bruģa birste

Bruģa birste noņem ieaugušās sūnas un zāli no bruģa spraugām. Noderīgi, ja birstes galā ir iestrādāts āķis, kas palīdz atbrīvoties no dziļāk ieaugušām nezālēm. Birstes sari parasti ir no metāla, lai akmens tīrīšana būtu pēc iespējas efektīvāka. Tas ir noderīgs darbarīks, ja vēlies, lai bruģētā zona vienmēr izskatītos kā jauna.

 

Zāliena kopšana

Sakopts zāliens ir mājas vizītkarte. Tā iekopšana un uzturēšana prasa līdzekļus, tomēr rezultāts ir tā vērts. Ar plikām pēdām staigāt pa mīkstu zāli – tik patīkams veids, kā sajust dabu!

Pļaušana

Lai zāle augtu mīksta un kupla, to vajag regulāri pļaut. Vismaz vienu vai divas reizes nedēļā. Reizēm šķiet, ka pļaušanā pazūd visas brīvdienas. Tomēr, ja izvēlēta teritorijai atbilstoša pļaujmašīna, dzīve rādās daudz gaišākās krāsās.

Zāles pļaušanas roboti

Roboti atvieglo mūsu ikdienu. Ir vērts izmantot mūsdienu tehnoloģiju piedāvātās iespējas un taupīt gan savu laiku, gan spēku. Ja Tu esi no tiem, kuri zāles pļaušanu pielīdzina zobu sāpēm, Tev ir jāapsver doma par zāles pļaušanas robota iegādi. Jaunākie pļaušanas roboti spēj nopļaut pat līdz 5000 m2 lielas platības. Šobrīd vairākus zāles pļaušanas robotus internetā var atrast ar atlaidi.

Akumulatora zāles pļāvēji

Elektriskie zāles pļāvēji reizēm var būt neparocīgi. It īpaši, ja pļaujamā teritorija ir diezgan liela. Tad nākas piņķerēties ar vadu un pārspraust to, lai nopļautu abas mājas puses. Ļoti laba alternatīva ir akumulatora zāles pļāvēji. Tie ir tikpat draudzīgi dabai, bet tiem izpaliek neērtais vads. Uzlādē akumulatoru un – aiziet! Bez vadiem un trokšņa.

Benzīna zāles pļāvēji

Tavam pagalmam un vēlmēm atbilstošākais tomēr ir klasiskais benzīna zāles pļāvējs? Izpēti jaunākos modeļus! Tie vairs nav tik skaļi, un izteiktā benzīna smaka ir novērsta līdz minimumam.

Laistīšana

Ja vēlies koši zaļu zālienu, tas ir regulāri jālaista. Visērtāk ir ierīkot automatizētu laistīšanas sistēmu. Tādējādi Tavs zāliens būs aprūpēts arī tad, ja uz ilgāku laiku dosies atvaļinājumā. Vairākas vadošās firmas piedāvā izveidot laistīšanas sistēmas plānu, kas būs vispiemērotākais tieši Tavam dārzam. Tiks aplaistīts ne vien zāliens, bet pat augi podos.

Aerācija

Lai zālājs ar laiku nekļūtu dzeltens, nepietiek tikai ar laistīšanu. Nepieciešama arī aerācija. Tas ir process, kad zālājā tiek izveidoti caurumi, caur kuriem zāles saknēm piekļūst gaiss. Tas palīdz zālienam elpot un augt spēcīgam un košam. Lai veiktu aerāciju, ir nepieciešams zāles aerators. Tāpat kā zāles pļāvēji, arī aeratori ir pieejami gan ar benzīnu, gan elektriskie, gan ar akumulatoru. Izvēlies savām vēlmēm un iespējām atbilstošāko un palīdzi savam zālienam elpot.

 

Krūmu un dzīvžoga uzturēšana

Krūmu un dzīvžoga apgriešana ir aktuāla ne vien pavasarī, bet arī jūlijā. Kad košumkrūmi noziedējuši, to ziedi ir jāapgriež, lai krūms nākamajā gadā ziedētu kupls un neizstīdzētu. Jūlijs ir pilnbrieda laiks, kad augi ir spēcīgi un spēj labāk atkopties pēc apgriešanas. Labs palīgs krūmu un dzīvžoga apgriešanā būs elektriskās šķēres. Darbs vedīsies vieglāk un raitāk. Lai kādus instrumentus izvēlies, vienmēr rūpējies, lai to asmeņi būtu asi. Citādi zari tiks plēsti, nevis griezti, un tas kaitēs Tavu krūmu un dzīvžoga stāvoklim.

Ardievu celmiem

Vai Tev jau sen pagalmā neliek mieru kāds celms, kas bojā skatu? Ir laiks saņemties un tikt no tā vaļā! Ja celms ir rokas resnumā, nemaz nav nepieciešams liels ekipējums. Atliek bruņoties ar spītīgu pacietību un labu lāpstu un ķerties vērsim pie ragiem.

Cita lieta, ja vientuļš pagalmā gozējas kāda lielāka izmēra koka celms. Tad būs nepieciešama celmu frēze, kas izfrēzēs celmu ar visām tā saknēm. Celmu frēzes ir ļoti dārgas, un, ja neesi profesionāls celmu frēzētājs, noteikti nav vajadzības to pirkt. Ir iespēja nolīgt profesionāļus, kas celmu izfrēzēs Tavā vietā. Ja no darba nebīsties, celmu frēzi vari iznomāt un celmu izfrēzēt pats.

 

Ja gadījies, ka ir iekrājušies dārza darbi, bet nav vajadzīgā inventāra, iesakām apsvērt iespēju nepieciešamo summu aizņemties no Moneza.

Moneza piedāvā patēriņa kredītu līdz 5’000 EUR bez komisijas maksas. Mēs nodrošinām fiksētu kredīta procentu likmi un vienādus ikmēneša maksājumus visu kredīta atmaksas laiku.

Ar Moneza jūties droši un padari skaistāku savu pagalmu jau šodien!