Kā svinēt izlaidumu pandēmijas laikā

Vai tā kādreiz ir bijis? Ir maijs, un skolu pēdējie zvani klusē. Ielās nemana smejošu bērnu bariņus, kas domās jau dzīvo bezrūpīgajā vasaras brīvlaikā. Šogad ir citādi – klusāk. Lai arī dzīvojam pandēmijas laikā, mācību iestāžu absolvēšana neizpaliks. Rodas jautājums – kas notiks ar izlaidumiem? Šajā rakstā lasi par to, kā nezaudēt izlaiduma dienas atmosfēru pandēmijas laikā!

27/05/2020

Noskaidro izglītības iestādes plānus

Ikviena izglītības iestāde izlaidumu drīkst organizēt pēc saviem ieskatiem, ievērojot noteiktos pasākumus Covid-19 ierobežošanai. Pirms neesi pārliecinājies, nepieņem par noteiktu, ka izlaiduma absolventam nebūs. Tu taču negribi, lai viņš palaiž to garām! Ļoti iespējams, izlaidums būs. Varianti ir vairāki: izlaidums bez vecāku un radu klātbūtnes, attālināti tiešsaistē vai arī izlaidums rudenī.

Tradicionālā izlaiduma atcelšana var šķist ļoti skumdinoša. Tomēr aicinām atcerēties svarīgāko – tie ir svētki absolventam nevis radiem un draugiem. Ja izglītības iestāde ir lēmusi izlaidumu rīkot, klātesot tikai absolventiem un pasniedzējiem, – priecājies! Tavam bērnam būs īpaša diena, ko atcerēties. Un ģimene šaurā lokā var turpināt dienu svinīgās noskaņās pēc oficiālās izlaiduma daļas.

Lai neizpaliek uzvalki un skaistas kleitas

Ja tomēr Tavam absolventam izlaidums izpaliks, neizmanto to kā ieganstu, lai nenopirktu īpaši svētkiem domātu apģērbu. Iespējams, tā var šķist lieka tērēšanās, bet – sapucēti mēs vienmēr jūtamies daudz īpašāki, vai ne?

Bērnudārza izlaidums vai bakalaura grāda iegūšana – tā ir liela diena, kas prasa pienācīgu attieksmi. Svētkus radām mēs paši. Ārkārtas situācijas laikā ir jāpiepūlas vairāk, lai neieslīgtu vienmuļās dienās, kas seko cita citai. Tāpēc izmet no galvas domu, ka svētku jau tik un tā nebūs. Sarūpē savam absolventam skaistu, jaunu apģērbu. Aizved viņu pie friziera. Lutini, kā vien proti! Esi drošs – Tava bērna smaids būs Tavu pūļu vērts.

Izlaiduma dienā ieplāno ko īpašu

Šogad, tāpat kā citus gadus, izlaiduma dienai ir jābūt īpašai. Mēs taču svinam notikumu, nevis iespēju atrasties pārpildītā aktu zālē. Pat ja izglītības iestāde izlaidumu rīkos, visticamāk, tajā nedrīkstēs piedalīties ģimene. Tāpēc šogad jo īpaši ir jāpadomā par to, ko darīt pēc oficiālās izlaiduma daļas.

Ziedi

Noteikti sarūpē savam absolventam ziedus! Kas gan ir izlaidums bez ziedu kalniem, kas ir tik lieli, ka grūti tos kopā saturēt? Skaidrs, ka sveicēju nebūs tik daudz, cik ierasts. Līdz ar to – arī ziedu. Bet varbūt tomēr? Pārsteidz savu bērnu ar ziedu jūru – uzdāvini vairāk nekā biji plānojis. Varēsi iemūžināt savu bērnu izlaiduma cienīgās fotogrāfijās – ar ziedu klēpi, aiz kura paslēpusies pārlaimīga, strauji pukstoša sirds.

Svētku mielasts

Jebkurš īpašs notikums pieprasa īpašu maltīti vai vismaz garšīgu kūku. Izlaiduma mielastu vari gatavot pats. Varbūt Tavā ģimenē ir kāds ēdiens, kas reti tiek gatavots un kas Tavam bērnam ļoti garšo? Pagatavo to un pārsteidz viņu!

Ja bērna izlaiduma dienā gribi būt pēc iespējas klātesošs un nevēlies palaist neko garām, maltīti vari pasūtīt līdzi ņemšanai no kādas kafejnīcas vai restorāna. Diena būs vēl īpašāka, ja ar ģimeni ieturēsi maltīti ārpus mājām. Arvien vairāk kafejnīcu un restorānu ļoti pamazām atkal uzņem apgriezienus. Ēdināšanas iestādēs tiek ievērotas visas drošības prasības. Neaizmirstiet par piesardzību un distancēšanos un droši atzīmējiet izlaidumu īpašā atmosfērā!

Fotogrāfijas ar skolas biedriem

Galvenā izlaiduma sastāvdaļa, protams, ir diploms. Tomēr liela loma ir arī skolas biedriem, ar kuriem, iespējams, ceļi šķirsies. Kad svinības beigušās un esat nokļuvuši mājās, pārsteidz bērnu ar atlasītām skolas fotogrāfijām digitālā formātā. Papildini to ar sava bērna iemīļotākajām dziesmām fonā un ļauj viņam aizmirsties piedzīvotajā!

Sarūpē dāvanu absolventam

Vienmēr ir patīkami saņemt dāvanu. Gan parastā dienā bez sevišķa iemesla, gan svētkos. Uzdāvini absolventam ko paliekošu, kas pēc gadiem ļaus atcerēties svarīgo notikumu. Tam nav jābūt nekam lielam. Reizēm kartīte ar sirsnīgu ierakstu ir daudz vērtīgāka par dāvanu karti. Tu savu bērnu pazīsti vislabāk un noteikti zini, kas viņu iepriecinās.

Šis ir izlaidumu laiks! Neaizmirsīsim to. Varbūt ir klusi un nostāk no apkārtējiem, bet svinamie notikumi nekur nepazūd. Ir jāsvin izlaidumi! Ir jāsvin saule! Ir jāsvin dzīve! Ar mazākiem apgriezieniem nekā ierasts, bet ir jāsvin. Moneza novēl – lai daudz īpašu dienu!