Kā izvēlēties slēpošanas un snovošanas inventāru?

Ar sportu jānodarbojas ne tikai vasarā, bet arī ziemā. Iemīli tādus ziemas sporta veidus kā slēpošana un snovošanu, izvēloties piemērotu un stilīgu ekipējumu! Kā to izdarīt? Ar padomiem dalās sportiskie Moneza speciālisti!

13/02/2019

Kalnu slēpošana

Viens no populārākajiem ziemas sporta veidiem, kas aizrauj mazliet ekstrēmu izklaižu cienītājus. Slēpošanu amatiera līmenī var iemācīties jebkurā vecumā. Izmēģināsi?

Kā izvēlēties piemērotu slēpju garumu?

Lai gan piemērotu slēpju izvēli ietekmē ļoti daudzi faktori, amatierim par galveno kritēriju var kalpot slēpju garums. Kamēr iesācējiem slēpēm vertikālā stāvoklī jāsniedzas līdz kaklam, profiņi var izvēlēties garākas.

Cilvēka garums, cm Ieteicamais slēpju garums, cm
132 115 – 130
137 125 – 140
142 130 – 145
147 135 – 150
152 135 – 155
158 145 – 165
163 150 – 170
168 155 – 175
173  160 – 180
178 165 – 185
183 170 – 190
188 175 – 195
193 180 – 200

Izvēlies īsākas slēpes, ja:

 • esi sācis slēpot salīdzinoši nesen;
 • Tavs svars ir mazāks nekā vidējais svars Tava garuma cilvēkiem;
 • Tev patīk veikt asus un mazus pagriezienus.

Savukārt garākas slēpes ir piemērotas, ja:

 • slēpo agresīvi un ātri;
 • Tavs svars ir lielāks nekā vidējais svars Tava garuma cilvēkiem;
 • slēpo ārpus trases;
 • slēpo pa nelīdzenām trasēm.

Iespējams, Tev piemērotāka vai sirdij tuvāka būs snovošana. Šī sporta veida ekipējuma izvēlei ir citi pamata kritēriji.

Snovošana

Snovošana jo sevišķi piesaista jauniešus, jo tas ne tikai izskatās, bet arī ir stilīgi. Noskaidro, kā izvēlēties sev atbilstošu snovborda dēli un sāc apgūt šo sporta veidu jau šajā ziemā!

Atbilstoša snovošanas dēļa izvēle

Šobrīd tas nebūt nav vienkāršs process, jo izvēle atkarīga no dēļa garuma, platuma, tipa, tāpat arī Tava svara un braukšanas stila.

Cilvēka garums, cm Ieteicamais dēļa garums, cm
147 128 – 136
152 133 – 141
158 139 – 147
163 144 – 152
168 149 – 157
173 154 – 162
178 159 – 167
183 un vairāk 160 un garāks

Snovborda dēļu tipi: Noliekot dēli sev blakus vertikālā stāvoklī, tam jābūt līdz Tavam zodam. Ar īsākiem snovborda dēļiem ir vieglāk manevrēt, taču garākiem – iespējams ātrāk slīdēt. Svarīgāka nozīme ir arī Tavam svaram – ja sver mazāk, nekā dēlis ir piemērots, Tev būs problēmas manevrēt.

 • viena virziena (directional) – paredzēti ātrai un stabilai braukšanai lejā pa kalnu;
 • divu virzienu (twin-tips) – piemēroti triku veikšanai, kā arī drošākai braukšanai priekš iesācējiem.

Gan snovošanai, gan slēpošanai vajadzīgs arī papildu ekipējums, bez kura iztikt nevar. Kas tas ir?

Slēpošanas un snovošanas aksesuāri

Pirmkārt, abos šajos sporta veidos ir jādomā par drošību, tādēļ ķivere ir obligāts nosacījums. Otrkārt, dodoties uz lielajiem kalniem nozīmē arī būt stilīgam – uz kalna esi spilgts un oriģināls!

Brilles

Te, nu, ir vietā teiciens – jo dārgākas, jo labākas. Vidēji brilles maksā ap 40 līdz 60 eiro. Protams, vari iegādāties arī līdz 20 eiro vērtībā, taču tās visticamāk ātri vien aizsvīdīs un kārtīgi nepiegulēs ap galvu.

Lai gan brilles nav obligāts aksesuārs, tās vēlams izvēlēties, lai:

 • pasargātu acis no spilgtas gaismas;
 • redzētu arī nepatīkamos laikapstākļos;
 • gūtu lielāku komfortu;
 • pasargātu ādu ap acīm no aukstuma.

Iegādājoties brilles, uzlaiko vairākus modeļus un pievērs uzmanību, vai tām ir pret aizsvīšana!

Ķivere

Ķivere noteikti ir must-have, kas pasargās Tevi kritiena brīdī! Tām ir vairāki izmēri un regulēšanas funkcija ķiveres aizmugurē. Ar rullīša palīdzību ķiveri nofiksē ciešāk!

Ķiverei pie galvas jāpieguļ stingri. To vari pārbaudīt, uzliekot un aiztaisot ķiveri un kārtīgi pakratot galvu uz visām pusēm. Ja tā kustās, ķivere ir par lielu. Modernākajiem modeļiem ir dažādas papildu funkcijas – brilles, ausu sildītāji, caurumi gaisa cirkulācijai, austiņas mūzikas klausīšanai u.c.

Starp zīmoliem ir vērojamas nelielas izmēru atšķirības, tādēļ visdrošāk ir iegādāties ķiveri lokālā veikalā, uzmērot dažādus modeļus un izmērus! Moneza atgādina – uz kalna domā ne tikai par savu stilu, bet arī drošību, tādēļ neaizmirsti par ķiveri!

Ja ekipējums iegādāts, laiks iekarot virsotnes! Pirmo soļu apguvei piemēroti būs vietējie Latvijas kalni, bet nākamajā sezonā vari sevi izaicināt, dodoties uz augstākām trasēm!

Kur baudīt slēpošanas un snovošanas priekus?

Jaunai ziemas prieku baudīšanas pieredzei iesakām doties tepat uz Tatriem! Aptuveni 15h brauciena attālumā ar mašīnu Tu sajutīsi īstu ziemu, daudz sniega un ļoti labus slēpošanas kūrortus ar plašām atpūtas iespējām vakaros – restorāni, termālie baseini un veikaliņi.

 • Zemie Tatri – Jasná
 • Augstie Tatri – Tatranska Lomnica

Caurlaidi jeb Ski Pass iegādājies pirms braukšanas internetā, kas izmaksās nedaudz lētāk, savukārt apartamentus par labāko cenu rezervē jau septembrī!

Slēpošana vai snovošana var kļūt par Tavas ģimenes vai draugu hobiju un braucieni uz Tatriem vai Alpiem par lielisku ik gada ceļojumu! Moneza novēl neaizmirstamus un drošus piedzīvojumus!

Mēdz gadīties, ka nav laika plānot braucienu un ir steidzami jāpērk biļetes. Tādos neparedzētos gadījumos ir vērts apsvērt aizdevuma iespēju no Moneza, kur kredīts līdz 5000 EUR ar 0% komisijas maksu ir sadalīts vairākos maksājumos, un būs tieši laikā, lai nodrošinātu sev visu nepieciešamo ceļojumam, turklāt neradot grūtības atmaksas periodā.

Citi raksti

Meklē idejas, kā sagaidīt un pavadīt Ziemassvētkus?

Esam sagaidījuši pirmo sniegu, Latvijas pilsētas vakaros spīd arvien spožāk un ik dienu roka stiepjas pēc kāda mandarīna, piparkūkas vai siltas tējas krūzes. Un tas nozīmē vienu – tūliņ, tūliņ klāt būs Ziemassvētki!

Ziemassvētki nereti var radīt lieku stresu. Šķiet, uz katra stūra uzglūn kāda Ziemassvētku akcija. Un mums pašiem prātā snauž vainas apziņa par nepagūto un neizdarīto. Mēs nolēmām, ka uztraukumam ir jāpazūd tikpat ātri, cik uzsnigušajam sniegam.

Tāpēc šeit vari meklēt idejas mierīgai un ģimeniskai Ziemassvētku sagaidīšanai!

12/12/2019

Kā sagatavoties bērna pirmajai skolas dienai

Pirmais septembris ir īpaša diena it visiem. Tie, kas mācās, aptver, ka līdz nākamajam vasaras brīvlaikam atkal jāgaida deviņi mēneši. Tie, kas māca, gatavojas stāties klases priekšā un nodot savas zināšanas jaunajai paaudzei. Tie, kas skolu jau beiguši, ar nostalģiju atceras rudens ziedu pušķus un skolas himnas dziedāšanu, mācību gadu uzsākot. Bet tie, kas vēl nav mācījušies, ar satraukumu gaida jaunu, aizraujošu dzīves posmu. Grūti gan spriest, kurš satraucas vairāk, – pirmklasnieks vai viņa vecāki.

16/08/2019

Uzzini vairāk, kas ir patēriņa kredīts

Simtiem reižu ir dzirdēts slavenais teiciens „labs nāk ar gaidīšanu”, tomēr nebūtu prātīgi to attiecināt uz jebkuru dzīves situāciju. Lielisks piemērs ir naudas lietas. Jā, ikviena finanšu veselība tikai iegūtu, ja izdotos izvarīties no pakļaušanās mirkļa iegribām, kas iecērt milzu robu ikmēneša budžetā. Šeit gaidīšanai ir īstā vieta.

Bet kā ir ar mājokļa remontu, mācībām, biznesa uzsākšanu, sapņu ceļojumu un citām vajadzībām, kas šķietami atrodas gaismas gada attālumā? Šādus mērķus piepildīt ir vērts, negaidot mūžīgi, un šajās situācijās patēriņa kredīts var būt nenovērtējams atbalsts. Kas ir patēriņa kredīts un kā uz to pretendēt, skaidrosim šajā rakstā.

08/08/2019