check-complete ic-delete ic-delete date ic-edit-48px ic-error ic-chevron-left-double ic-chevron-left moneza-logo-sme ic-chevron-right-double ic-chevron-right upload ic-visibility-48px ic-visibility-off-48px

Gatavojamies skolai un sarūpējam datortehniku

Līdz skolas sākumam ir atlicis mazāk nekā mēnesis. Jāgatavojas jaunajam mācību gadam! Šogad labāk būt piesardzīgiem un laicīgi nodrošināties iespējai, ka mācības notiks attālināti. Šajā rakstā uzzināsi, kā uzlabot sava skolēna mācību kvalitāti tehnoloģiju laikmetā.

11/08/2020

Kam pievērst uzmanību, iegādājoties datoru?

Ar lēnu datoru nevienu darbu nevar paveikt kvalitatīvi. Ja dators ir savu nokalpojis, mācību process ir ļoti apgrūtinošs. Ir jāiegulda ilgāks laiks un – būsim godīgi – vairāk nervu, lai sasniegtu rezultātu. Mūsdienās dators jau ir daļa no panākumiem. Ja nāksies mācīties attālināti, Tavs bērns nespēs iztikt bez pienācīga datora.

Noskaidro, kādiem parametriem obligāti jāpievērš uzmanība, pērkot portatīvo datoru mācībām.

Procesors

Lielākajā daļā portatīvo datoru ir iebūvēti Intel procesori. Tiem ir vairāki veidi. Jo jaudīgāks procesors, jo lielāka portatīvā datora kopējā veiktspēja. Mācību datoram atbilstoši būs šādi Intel procesori: Celeron, Pentium, Core i3 vai Core i5. Celeron procesors nav visvājākais, bet tā veiktspēja ir salīdzinoši maza. Ja vēlies budžeta klases datoru, izvēlies šo procesoru. Bet, ja vari atļauties mazliet vairāk, iesakām meklēt portatīvo datoru ar kādu no citiem nosauktajiem procesoriem.

Operatīvā atmiņa

Operatīvā atmiņa ir atbildīga par datora ātrumu. Eksperti neiesaka pirkt datoru, kura operatīvā atmiņa ir mazāka par 4 GB. Šāds operatīvās atmiņas lielums ir atbilstošs ikdienas lietošanai. Tomēr drošāks variants ir izvēlēties 8 GB, jo mūsdienu programmas un interneta pārlūki ir ļoti prasīgi pret operatīvo atmiņu.

Ekrāna izmērs

It kā pati par sevi saprotama lieta, bet reizēm palaižam garām to, kas šķiet pats par sevi saprotams. Portatīvo datoru ekrāni nav vienāda lieluma! Klasiskais portatīvā datora ekrāna lielums ir 15.6”. Šāds ekrāna lielums ir atbilstošs ikdienas lietošanai. Ar mazāku ekrānu varētu būt grūtāk strādāt, turklāt acis nogurs ātrāk.

 

Lūk, trīs portatīvo datoru varianti dažādās cenu kategorijās:

Portatīvais dators Lenovo IdeaPad S145 par 299 EUR

Noformējot aizdevumu par 300 EUR uz 12 mēnešiem, tavs ikmēneša maksājums sākot no 27 EUR.

Portatīvais dators HP 250 G7 par 523 EUR

Noformējot aizdevumu par 550 EUR uz 12 mēnešiem, tavs ikmēneša maksājums sākot no 49 EUR.

Portatīvais dators Asus X512FA-BQ830T par 689 EUR

Noformējot aizdevumu par 700 EUR uz 12 mēnešiem, tavs ikmēneša maksājums sākot no 63 EUR.

 

Ātrs internets

Attālinātā mācību procesā jaudīgs dators un ātrs internets iet roku rokā. No laba datora nebūs jēgas, ja bērnu pievils lēns internets. Ir vairākas interneta vietnes, kur var noteikt pašreizējo interneta ātrumu. Piemēram, www.speedtest.net

Visjaudīgāko interneta savienojumu nodrošina optiskie kabeļi. Tie pārklāj Rīgu, tomēr citviet Latvijā tie var arī nebūt pieejami. Tādā gadījumā ir vērts interesēties par 4G internetu, kas arī ir gana jaudīgs un nepievils Tavu bērnu mācību procesā. Vadošie interneta pakalpojumu sniedzēji savās mājaslapās piedāvā aplūkot interneta pārklājuma karti. Tas var palīdzēt lēmuma pieņemšanā!