Brīdinājums par krāpniecisku mājas lapu!

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) brīdina par piedāvātajiem pakalpojumiem tīmekļvietnē https://www.moneza-bk.net/. FKTK norāda, ka “moneza-bk” nav tiesību nodarboties ar licencētu finanšu pakalpojumu, tajā skaitā maksājumu pakalpojumu (kontu atvēršana, maksājumu veikšanu u.c.), sniegšanu Latvijā.

Ar brīdinājuma tekstu iespējams iepazīties šeit: https://www.fktk.lv/klientu-aizsardziba/fktk-bridina-par-moneza-bkpiedavatajiem-pakalpojumiem/

18/02/2021

FKTK brīdina par “moneza-bk” piedāvātajiem pakalpojumiem

17.02.2021
Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) brīdina par piedāvātajiem pakalpojumiem tīmekļvietnē https://www.moneza-bk.net/. FKTK norāda, ka “moneza-bk” nav tiesību nodarboties ar licencētu finanšu pakalpojumu, tajā skaitā maksājumu pakalpojumu (kontu atvēršana, maksājumu veikšanu u.c.), sniegšanu Latvijā.

“Moneza-bk” tā tīmekļvietnē aicina atvērt maksājumu un noguldījumu kontus, tajā skaitā piedāvā maksājumu pārskaitījumu organizēšanu, kuru piedāvāšanai un sniegšanai Latvijā nav saņemta nepieciešamā atļauja.

FKTK nav piešķīrusi nekādu licenci “moneza-bk”, un šī uzņēmuma uzņēmējdarbība nav pakļauta FKTK uzraudzībai. FKTK aicina neiesaistīties darījumos ar “moneza-bk” un nesniegt personas sensitīvos un maksājumu datus.

Ja jums ir nodarīti zaudējumi vai pastāv aizdomas par krāpšanu, aicinām vērsties Valsts policijā.

FKTK uzrauga tikai licencētus tirgus dalībniekus, kas saņēmuši attiecīgu licenci finanšu pakalpojumu, tajā skaitā maksājumu veikšanai.

Iedzīvotājiem, kuri nav profesionāļi finanšu pakalpojumu jomā, bet vēlas veikt maksājumus, rekomendējam doties pie sava maksājumu pakalpojuma sniedzēja, kas saņēmis attiecīgu licenci vai darbības atļauju. Šādiem pakalpojumu sniedzējiem ir pienākums aizsargāt klientu līdzekļus un organizēt maksājumus atbilstoši normatīvo aktu prasībām.

FKTK aicina iedzīvotājus pirms sadarbības sākšanas ar kādu no finanšu pakalpojumu, tajā skaitā maksājumu pakalpojumu, sniedzējiem pārliecināties par tā tiesībām piedāvāt un sniegt pakalpojumus Latvijā.

Informācija par licencētiem finanšu, tajā skaitā maksājumu, pakalpojumu sniedzējiem Latvijā ir pieejama FKTK tīmekļvietnē, kur norādīti licencētie pakalpojumu sniedzēji un pakalpojumu sniedzēji no citām dalībvalstīm, kam atļauts sniegt pakalpojumus Latvijā.

check-complete ic-delete ic-delete date ic-edit-48px ic-error ic-chevron-left-double ic-chevron-left moneza-logo-sme ic-chevron-right-double ic-chevron-right upload ic-visibility-48px ic-visibility-off-48px