#DarbsNoMājām: noderīgi ieteikumi

Biroju darbiniekiem vārdu salikums “darbs no mājām” nereti šķiet kā medusmaize. Var ilgāk gulēt, nekur nav jābrauc, un esi pats sev noteicējs. Tomēr, ja darbam no mājām nebūsi atbilstoši sagatavojies, šī ekstra ātri vien var pārvērsties par ļaunāko murgu. Šajā rakstā stāstīsim par to, kā, strādājot no mājām, saglabāt efektivitāti, nepazaudēt veselo saprātu un nesabojāt attiecības ar mājiniekiem.

24/03/2020

Rīta cēliens

Ja strādā no mājām, neaizmirsti par rīta cēlienu. Labāk pamosties agrāk, lai vari brokastot ģimenes lokā, ieiet dušā un saposties darba dienai. Tieši tā – saposties. Nepaliec visu dienu treniņbiksēs. Uzvelc ikdienas drēbes, izķemmē matus un iesmaržinies! Ja pa taisno no gultas pidžamā skriesi pie datora un turpat arī brokastosi, Tavai dienai nebūs ne sākuma, ne beigu.

Noteikts darba laiks

Izveido dienas plānu un, galvenais, ievēro to. Ieplāno, cikos sāksi strādāt, cikos pusdienosi un kad darbu beigsi. Ieplāno arī brīvu laiku pastaigai svaigā gaisā un komunikācijai ar ģimenes locekļiem. Būsim godīgi – birojā mēs nesēžam krēslā no rīta līdz vakaram. Mēs aprunājamies ar kolēģiem, izkustinām kājas un atpūtinām acis. Vari būt drošs – tas veicinās darba produktivitāti un iepriecinās gan Tevi, gan Tavu ģimeni.

Darba stūrītis

Ja visu dienu sēdēsi sakņupis deviņos līkumos dīvāna stūrī, dienas beigās Tu jutīsies kā noskrējis maratonu. Atbilstoša darba vide gan raisa vēlmi strādāt, gan uztur fizisko labsajūtu. Ideāli, ja mājās ir darbistaba, kur vari norobežoties no pārējiem ģimenes locekļiem un potenciāliem vilinājumiem, piemēram, televizora. Ja atsevišķas istabas nav, vēlams iekārtot sev darba galdu, uz kura var ērti novietot datoru un citas darba lietas. Jo fiziski ērtāk jutīsies, jo labāk varēsi koncentrēties veicamajiem darbiem.

Maltītes

Kad atrodamies birojā, mēs neveltām laiku maltītes pagatavošanai. Mēs uzsildām līdzi paņemto ēdienu, pasūtām maltīti uz biroju vai arī pusdienas apvienojam ar pastaigu un ēdam ārpus biroja. Tāds princips ir jāievēro arī tad, ja strādā no mājām. Pusdienas vari sagatavot iepriekšējā vakarā, lai pa dienu tās atliek tikai uzsildīt. Ja to darīt nav laika vai vēlmes, pasūti pusdienas ar piegādi uz mājām.

Plāno veicamos darbus

Darbs no mājām prasa rakstura stingrību. Primāri mājas ir vieta, kur mēs patveramies no stresa, veltām laiku sev un tuvajiem. Līdz ar to, ja strādā no mājām, ir lielāka iespējamība, ka Tavas domas aizklīdīs projām no darba. Lai izvairītos no tāda scenārija, saplāno, kādi darbi konkrētajā dienā ir jāpaveic. Vēl labāk, ja izveidosi detalizētu plānu: cikos noteikto darbu veiksi un cik ilgu laiku Tev tas prasīs. Tādējādi būs vieglāk ievērot darba ritmu un būs mazāk iespēju aizsapņoties par ērto dīvānu viesistabā.

Atbalsts no mājiniekiem

Ja nedzīvo viens, arī mājiniekiem ir jābūt gataviem tam, ka Tu strādā no mājām. Visiem iesaistītajiem vajag pārrunāt, kā darbs no mājām maina ikdienu. Tas, ka Tu strādā no mājām, nenozīmē to, ka visu laiku būsi pieejams. Ir vērts vienoties par laiku, ko darba dienā vari veltīt ģimenei. Piemēram, kopīgas pusdienas un pastaiga, rotaļu laiks ar bērniem. Ja visām iesaistītajām pusēm būs vienots dienas grafiks, neveidosies lieki pārpratumi, dusmas un aizvainojumi. Bet paturi prātā zelta likumu – ģimenei dotie solījumi ir jāpilda.

Ja ģimenē ir skolas vecuma bērni

No pirmdienas ārkārtas situācijas dēļ visā valstī sākas attālinātas mācības. Ja Tavā ģimenē ir skolas vecuma bērni vai studenti, neaizmirsti, ka neesi vienīgais, kuram māju vide ir kļuvusi arī par darba vidi. Visi būs ieguvēji, ja katram būs sava darba zona, kur netraucēti var strādāt vai mācīties. Neizvirzi savu darbu par prioritāti.

Esošā situācija ir nepieredzēta, tāpēc ir jāatbalsta citam citu. Iespējams, pirmās dienas nebūs tās vieglākās. Tāpēc darba dienas beigās sapulcini savu ģimeni un aicini pārrunāt pagājušo dienu. Lai katrs dalās ar savām sajūtām un ieteikumiem. Ja sarunāsimies un atbalstīsim cits citu, šis mēnesis mūs padarīs stiprākus un saliedētākus!

Darba laika beigas

Kad strādājam birojā, mēs fiziski atrodamies citā vietā. Kad darba diena beidzas, mēs izslēdzam datoru, izejam pa durvīm un dodamies mājās. Lai cik tāls ceļš katram būtu veicams, tā laikā mēs “atslēdzamies” no darba. Kad nonākam mājās, mēs esam citā vidē, kur darbam vairs nav vietas. Ja strādā no mājām, darba un atpūtas vides nav tik ļoti nošķirtas. Tās nākas nodalīt emocionāli.

Katras dienas sākumā novērtē paveicamo darbu apjomu un nolem, cikos beigsi darbu. Citādi var gadīties tā, ka darba diena ieilgst līdz vēlam vakaram. Kad pienāk laiks beigt darbu, izslēdz datoru un atstāj savu darba zonu. Vērtīgi ir izveidot darba dienas beigu rituālu. Ļauj vaļu iztēlei un savām vēlmēm – tā var būt vakara tēja vai kafija, pastaiga svaigā gaisā, iemīļotas pārraides noskatīšanās vai jebkas cits, kas uzlabo Tev omu. Rituāla mērķis ir aizmirst par darba vidi un emocionāli nonākt mājās – Tavā miera ostā.

Moneza novēl produktīvu darba nedēļu!

Citi raksti

Atbalsts uzņēmējiem: nodokļu samaksas termiņa pagarināšana

Covid-19 pandēmija un tās izraisītie ierobežojumi ir radījuši grūtības vairākiem Latvijas uzņēmumiem. Ikviens cīnās, kā spēj, un labā ziņa ir tāda, ka atbalstu uzņēmumiem nodrošina arī valsts. Šajā rakstā apkopota svarīgākā un noderīgākā informācija par valsts piedāvāto nodokļu samaksas termiņa pagarināšanu.

20/01/2021

Moneza Bizness uzņēmumiem piedāvās aizdevumus līdz pat 500 tūkstošiem eiro

Alternatīvo finanšu pakalpojumu sniedzējs Moneza (www.moneza.lv) spēris nākamo soli mazo un vidējo uzņēmumu kreditēšanā, sākot piedāvāt aizdevumus pret nekustamā īpašuma ķīlu līdz pat 500 tūkstošiem eiro.

Jau teju gadu ar zīmolu Moneza Bizness veiksmīgi darbojamies mazo un vidējo uzņēmumu kreditēšanas segmentā. Ikdienā, tiekoties ar uzņēmējiem, ļoti labi iezīmējas virzieni, kuros šobrīd pastāv lielākais pieejamo finanšu līdzekļu iztrūkums. Arī tirgus tendences liecina, ka banku sektors kļūst arvien konservatīvāks kreditēšanas ziņā, savukārt alternatīvo finanšu pakalpojumu sniedzēji šobrīd faktiski nepiedāvā iespēju kvalificēties aizdevumiem, kas pārsniedz 100 tūkstošus eiro. Tādēļ spērām nākamo stratēģisko soli, papildinot Moneza Bizness piedāvāto finanšu produktu klāstu un palielinot izsniedzamā aizdevuma maksimālo summu,” jaunā kreditēšanas produkta stratēģiju skaidro OC Finance, kam pieder zīmols Moneza, valdes priekšsēdētāja Sanita Zitmane.

11/02/2020

“Moneza” startē uzņēmumu kreditēšanas jomā

Latvijas uzņēmējdarbības attīstības un ilgtspējas veicināšanai alternatīvo finanšu pakalpojumu sniedzējs “Moneza” ir radījis jaunu pakalpojumu “Moneza Bizness”, kas piedāvās aizdevumus un rēķinu kreditēšanu uzņēmumiem, informēja SIA “OC Finance”, kam pieder zīmols “Moneza”, valdes locekle Sanita Zitmane.

“Moneza” Latvijā darbojas jau desmit gadus, līdz šim piedāvājot aizdevumus un kredītu apvienošanas pakalpojumus privātpersonām. Tagad sperts nākamais solis, paplašinot produktu portfeli.

26/08/2019