check-complete ic-delete ic-delete date ic-edit-48px ic-error ic-chevron-left-double ic-chevron-left moneza-logo-sme ic-chevron-right-double ic-chevron-right upload ic-visibility-48px ic-visibility-off-48px

Moneza Bizness uzņēmumiem piedāvās aizdevumus līdz pat 500 tūkstošiem eiro

Alternatīvo finanšu pakalpojumu sniedzējs Moneza (www.moneza.lv) spēris nākamo soli mazo un vidējo uzņēmumu kreditēšanā, sākot piedāvāt aizdevumus pret nekustamā īpašuma ķīlu līdz pat 500 tūkstošiem eiro.

Jau teju gadu ar zīmolu Moneza Bizness veiksmīgi darbojamies mazo un vidējo uzņēmumu kreditēšanas segmentā. Ikdienā, tiekoties ar uzņēmējiem, ļoti labi iezīmējas virzieni, kuros šobrīd pastāv lielākais pieejamo finanšu līdzekļu iztrūkums. Arī tirgus tendences liecina, ka banku sektors kļūst arvien konservatīvāks kreditēšanas ziņā, savukārt alternatīvo finanšu pakalpojumu sniedzēji šobrīd faktiski nepiedāvā iespēju kvalificēties aizdevumiem, kas pārsniedz 100 tūkstošus eiro. Tādēļ spērām nākamo stratēģisko soli, papildinot Moneza Bizness piedāvāto finanšu produktu klāstu un palielinot izsniedzamā aizdevuma maksimālo summu,” jaunā kreditēšanas produkta stratēģiju skaidro OC Finance, kam pieder zīmols Moneza, valdes priekšsēdētāja Sanita Zitmane.

11/02/2020

Moneza Bizness (bizness.moneza.lv) jaunais piedāvājums mazajiem un vidējiem uzņēmumiem palīdzēs nodrošināt piekļuvi finansējumam apjomīgākiem uzņēmējdarbības attīstīšanas un inovāciju projektiem pret nekustamā īpašuma ķīlu. Aizdevums līdz pat 500 tūkstošiem eiro būs pieejams ar atmaksas termiņu līdz 36 mēnešiem, taču jebkurā brīdī būs iespējams veikt pirmstermiņa atmaksu vai nepieciešamības gadījumā to pagarināt. Aizdevuma procentu likme būs no 1.59% mēnesī, un aizdevums nebūs piesaistīts kādas konkrētas bankas kontam.

Atsaucoties uz jaunāko Eiropas Komisijas pētījumu, 10% Latvijas mazo un vidējo uzņēmumu atzinuši, ka 2019.gadā lielākais izaicinājums konkurētspējas veicināšanai ir tieši finansējuma pieejamība, kas ir augstāks rādītājs nekā vidēji Eiropas Savienībā, kur šādas bažas izteica 7% mazo uzņēmēju. Atbilstoši minētajam pētījumam Latvija 2019.gadā ierindojās arī vadošajās pozīcijās starp Eiropas Savienības valstīm pēc uzņēmumiem noraidīto aizdevumu apjoma.

Atsaucoties uz Lursoft datu bāzes informāciju, Latvijā darbojas vairāk nekā 110 tūkstoši mazo un vidējo uzņēmumu, kas nozīmē, ka 10% uzņēmumu, kuri ir saskārušies ar problēmām finansējuma piesaistē, ir vērā ņemams radītājs. Tas vēlreiz apliecina, ka ierobežota piekļuve finansēšanas iespējām kļūst par nopietnu problēmu uzņēmējdarbības attīstīšanai mazo un vidējo uzņēmumu segmentā,” norāda S.Zitmane.

Turklāt, atbilstoši šim pētījumam, 6% no mazajiem uzņēmumiem Latvijā, kuriem uzņēmējdarbības konkurētspējai trūka finanšu līdzekļu, 2019.gadā vispār nepieteicās aizdevumam augsto aizdevuma izsniegšanas prasību dēļ.

Šāda situācija, kad uzņēmējs zināmā mērā apzināti kavē sava uzņēmuma izaugsmi bažu dēļ saņemt atteikumu kredīta izsniegšanai, nebūtu pieļaujama, tādēļ uzskatām, ka jaunais Moneza Bizness finanšu produkts palīdzēs mazināt finansējuma pieejamības problēmu šajā segmentā,” piebilst S.Zitmane. Turklāt Moneza uzņēmējiem piedāvās bezmaksas konsultācijas ar mērķi izvēlēties piemērotāko finansējuma avotu un tā veidu, tādējādi palīdzot pieņemt biznesam atbilstošāko lēmumu.

Moneza Biznesa mērķis līdz 2024.gadam ir kļūt par vadošo alternatīvo finanšu pakalpojumu sniedzēju Latvijā mazo un vidējo uzņēmumu segmentā. “Mazais bizness ieņem ļoti nozīmīgu lomu Latvijas uzņēmējdarbības izaugsmē, bet pēdējos gados uzņēmumiem arvien grūtāk ir kvalificēties aizdevumam banku sektorā, turklāt straujais un dinamiskais uzņēmējdarbības ritms finansējuma piesaistē pieprasa ātru lēmumu pieņemšanu, ko pašreizējais banku sektors nespēj nodrošināt, tādēļ redzam labu potenciālu kļūt par vadošo spēlētāju šajā segmentā,” uzņēmuma biznesa stratēģiju pamato valdes pārstāve.

Moneza Bizness jau šobrīd uzņēmumiem piedāvā aizdevumus uzņēmuma izaugsmei līdz 100 000 eiro, ar atmaksas termiņu līdz 36 mēnešiem. Šī tipa aizdevums paredzēts uzņēmuma attīstībai, tehnikas iegādei, apgrozāmo līdzekļu papildināšanai, neparedzētiem izdevumiem un citiem mērķiem. Savukārt rēķinu finansēšanai uzņēmēji var iegūt līdz pat 100 000 eiro lielu aizdevumu, kas jāatmaksā 1 līdz 12 mēnešu laikā. Moneza Bizness sniegto finansējumu šobrīd izmanto plašs uzņēmēju loks gan no Rīgas, gan arī attālākiem reģioniem. To iecienījuši dažādu nozaru pārstāvji, tostarp lauksaimniecības uzņēmumi un zemnieku saimniecības, tirdzniecības nozares pārstāvji, ražošanas uzņēmumi u.c.

Aizdevumiem uzņēmuma paraksttiesīgās personas var pieteikties vietnē bizness.moneza.lv, iesniedzot uzņēmuma saimnieciskā konta pārskatu par pēdējiem 12 mēnešiem un, ja nepieciešams, finansējamā rēķina kopiju, kā arī lielāku kredītu gadījumā izziņu par ieķīlājamo nekustamo īpašumu. Atgriezeniskā saite tiek sniegta stundas līdz vienas darba dienas laikā no pieteikuma saņemšanas brīža. Pēc līguma parakstīšanas aizdevuma summa tiek ieskaitīta norādītajā kontā vienas stundas laikā.

 

Par Moneza

“Moneza” ir uzņēmuma SIA “OC Finance” zīmols, kas veiksmīgi Latvijas tirgū darbojas jau no 2009.gada. Uzņēmums piedāvā patēriņa un īstermiņa kredītus, kā arī kredītu apvienošanas pakalpojumu privātpersonām, un no šā gada arī aizdevumus uzņēmējiem platformā “Moneza Bizness”.

SIA “OC Finance” ir viena no SIA “TWINO” (www.twino.eu) meitas sabiedrībām. Grupa kopumā 2018. gadu noslēdza ar deviņu miljonu eiro peļņu. Grupas neto apgrozījums 2018. gadā pieauga par 157% pret 2017. gadu, kas veidoja vairāk nekā 90 EUR miljonus.