check-complete ic-delete ic-delete date ic-edit-48px ic-error ic-chevron-left-double ic-chevron-left moneza-logo-sme ic-chevron-right-double ic-chevron-right upload ic-visibility-48px ic-visibility-off-48px

Atbalsts uzņēmējiem: nodokļu samaksas termiņa pagarināšana

Covid-19 pandēmija un tās izraisītie ierobežojumi ir radījuši grūtības vairākiem Latvijas uzņēmumiem. Ikviens cīnās, kā spēj, un labā ziņa ir tāda, ka atbalstu uzņēmumiem nodrošina arī valsts. Šajā rakstā apkopota svarīgākā un noderīgākā informācija par valsts piedāvāto nodokļu samaksas termiņa pagarināšanu.

20/01/2021

Kas var pieteikties nodokļu samaksas termiņa pagarināšanai?

Ja nodokļu samaksas termiņa kavējums radies Covid-19 rezultātā, tad saskaņā ar Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likumu nodokļu samaksas termiņa pagarinājumam ir tiesīgi pieteikties nodokļu maksātāji, kuri atbilst Ministru kabineta 2020. gada 10. novembra noteikumos Nr.675” noteiktajam kritērijam.

Ministru kabineta noteikumi nosaka, ka atbalstam ir tiesīgi pieteikties darba devēji, kuru ieņēmumi no saimnieciskās darbības konkrētajā 2020. un 2021. gada atbalsta mēnesī, salīdzinot ar vidējiem ieņēmumiem 2020. gada augustā, septembrī un oktobrī, kad uzņēmums faktiski darbojies, ir samazinājušies ne mazāk kā par 20%. Sīkāk ar noteikumiem var iepazīties šeit.

Kā krīzes skartie nodokļu maksātāji var pieteikties valsts atbalstam?

Nodokļu samaksas termiņa pagarināšanai uzņēmēji drīkst pieteikties līdz 2021. gada 30. jūnijam, Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS) iesniedzot motivētu iesniegumu ne vēlāk kā 15 dienu laikā pēc maksājuma termiņa iestāšanās.

Iesnieguma veidlapas atrodamas VID EDS mājas lapā. Dodies uz: Sākums → “Iesniegums samaksas termiņa pagarinājuma piešķiršanai (ārkārtas situācijā un Covid-19 izplatības dēļ)”, izvēloties atbilstošo iesnieguma veidu: Covid-19 (pamatojoties uz Covid-19 likuma 4. panta 1. daļu). 

Ieguvumi, piesakoties nodokļu samaksas termiņa pagarināšanai

  • Iespēja saņemt nodokļu maksājumu sadali termiņos vai atlikšanu uz laiku līdz 3 gadiem.
  • Maksājumam, kura samaksas termiņš pagarināts, neaprēķina nokavējuma naudu.
  • Informāciju par uzņēmumu neiekļauj nodokļu parādnieku datubāzē.

Plašāku informāciju par valsts atbalstu krīzes skartajiem uzņēmumiem var meklēt šeit. Ar pilnu Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likumu var iepazīties šeit. Ja ir kādas neskaidrības vai kādi specifiski jautājumi saistībā ar valsts atbalsta piešķiršanu, jāsazinās ar VID, izmantojot mājas lapā pieejamo kontaktinformāciju.

Ja izaicinājumu pārvarēšanai nepietiek ar valsts atbalstu, atceries, ka Moneza piedāvā aizdevumu uzņēmējiem līdz pat 100 000 EUR. Aizdevums ir paredzēts arī apgrozāmo līdzekļu papildināšanai un neparedzētiem izdevumiem. Vairāk informācijas meklē šeit.

 

 

Moneza novēl izturību, veiksmi un cīņas sparu visiem Latvijas uzņēmumiem!

Citi raksti

Atbalsts uzņēmējiem: dīkstāves pabalsti

Ar šo rakstu Moneza turpina iesākto informatīvo rakstu sēriju par atbalstu uzņēmējiem valsts noteikto ierobežojumu laikā. Šoreiz apkopota svarīgākā informācija par dīkstāves atbalstu. Izlasi un uzzini savas iespējas!

15/02/2021

#DarbsNoMājām: noderīgi ieteikumi

Biroju darbiniekiem vārdu salikums “darbs no mājām” nereti šķiet kā medusmaize. Var ilgāk gulēt, nekur nav jābrauc, un esi pats sev noteicējs. Tomēr, ja darbam no mājām nebūsi atbilstoši sagatavojies, šī ekstra ātri vien var pārvērsties par ļaunāko murgu. Šajā rakstā stāstīsim par to, kā, strādājot no mājām, saglabāt efektivitāti, nepazaudēt veselo saprātu un nesabojāt attiecības ar mājiniekiem.

24/03/2020

Moneza Bizness uzņēmumiem piedāvās aizdevumus līdz pat 500 tūkstošiem eiro

Alternatīvo finanšu pakalpojumu sniedzējs Moneza (www.moneza.lv) spēris nākamo soli mazo un vidējo uzņēmumu kreditēšanā, sākot piedāvāt aizdevumus pret nekustamā īpašuma ķīlu līdz pat 500 tūkstošiem eiro.

Jau teju gadu ar zīmolu Moneza Bizness veiksmīgi darbojamies mazo un vidējo uzņēmumu kreditēšanas segmentā. Ikdienā, tiekoties ar uzņēmējiem, ļoti labi iezīmējas virzieni, kuros šobrīd pastāv lielākais pieejamo finanšu līdzekļu iztrūkums. Arī tirgus tendences liecina, ka banku sektors kļūst arvien konservatīvāks kreditēšanas ziņā, savukārt alternatīvo finanšu pakalpojumu sniedzēji šobrīd faktiski nepiedāvā iespēju kvalificēties aizdevumiem, kas pārsniedz 100 tūkstošus eiro. Tādēļ spērām nākamo stratēģisko soli, papildinot Moneza Bizness piedāvāto finanšu produktu klāstu un palielinot izsniedzamā aizdevuma maksimālo summu,” jaunā kreditēšanas produkta stratēģiju skaidro OC Finance, kam pieder zīmols Moneza, valdes priekšsēdētāja Sanita Zitmane.

11/02/2020