Atbalsts uzņēmējiem: nodokļu samaksas termiņa pagarināšana

Covid-19 pandēmija un tās izraisītie ierobežojumi ir radījuši grūtības vairākiem Latvijas uzņēmumiem. Ikviens cīnās, kā spēj, un labā ziņa ir tāda, ka atbalstu uzņēmumiem nodrošina arī valsts. Šajā rakstā apkopota svarīgākā un noderīgākā informācija par valsts piedāvāto nodokļu samaksas termiņa pagarināšanu.

20/01/2021

Kas var pieteikties nodokļu samaksas termiņa pagarināšanai?

Ja nodokļu samaksas termiņa kavējums radies Covid-19 rezultātā, tad saskaņā ar Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likumu nodokļu samaksas termiņa pagarinājumam ir tiesīgi pieteikties nodokļu maksātāji, kuri atbilst Ministru kabineta 2020. gada 10. novembra noteikumos Nr.675” noteiktajam kritērijam.

Ministru kabineta noteikumi nosaka, ka atbalstam ir tiesīgi pieteikties darba devēji, kuru ieņēmumi no saimnieciskās darbības konkrētajā 2020. un 2021. gada atbalsta mēnesī, salīdzinot ar vidējiem ieņēmumiem 2020. gada augustā, septembrī un oktobrī, kad uzņēmums faktiski darbojies, ir samazinājušies ne mazāk kā par 20%. Sīkāk ar noteikumiem var iepazīties šeit.

Kā krīzes skartie nodokļu maksātāji var pieteikties valsts atbalstam?

Nodokļu samaksas termiņa pagarināšanai uzņēmēji drīkst pieteikties līdz 2021. gada 30. jūnijam, Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS) iesniedzot motivētu iesniegumu ne vēlāk kā 15 dienu laikā pēc maksājuma termiņa iestāšanās.

Iesnieguma veidlapas atrodamas VID EDS mājas lapā. Dodies uz: Sākums → “Iesniegums samaksas termiņa pagarinājuma piešķiršanai (ārkārtas situācijā un Covid-19 izplatības dēļ)”, izvēloties atbilstošo iesnieguma veidu: Covid-19 (pamatojoties uz Covid-19 likuma 4. panta 1. daļu). 

Ieguvumi, piesakoties nodokļu samaksas termiņa pagarināšanai

  • Iespēja saņemt nodokļu maksājumu sadali termiņos vai atlikšanu uz laiku līdz 3 gadiem.
  • Maksājumam, kura samaksas termiņš pagarināts, neaprēķina nokavējuma naudu.
  • Informāciju par uzņēmumu neiekļauj nodokļu parādnieku datubāzē.

Plašāku informāciju par valsts atbalstu krīzes skartajiem uzņēmumiem var meklēt šeit. Ar pilnu Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likumu var iepazīties šeit. Ja ir kādas neskaidrības vai kādi specifiski jautājumi saistībā ar valsts atbalsta piešķiršanu, jāsazinās ar VID, izmantojot mājas lapā pieejamo kontaktinformāciju.

Ja izaicinājumu pārvarēšanai nepietiek ar valsts atbalstu, atceries, ka Moneza piedāvā aizdevumu uzņēmējiem līdz pat 100 000 EUR. Aizdevums ir paredzēts arī apgrozāmo līdzekļu papildināšanai un neparedzētiem izdevumiem. Vairāk informācijas meklē šeit.

 

 

Moneza novēl izturību, veiksmi un cīņas sparu visiem Latvijas uzņēmumiem!

check-complete ic-delete ic-delete date ic-edit-48px ic-error ic-chevron-left-double ic-chevron-left moneza-logo-sme ic-chevron-right-double ic-chevron-right upload ic-visibility-48px ic-visibility-off-48px