Ar šo rakstu Moneza turpina iesākto informatīvo rakstu sēriju par atbalstu uzņēmējiem valsts noteikto ierobežojumu laikā. Šoreiz apkopota svarīgākā informācija par dīkstāves atbalstu. Izlasi un uzzini savas iespējas!
Uzņēmēji, kas ārkārtējās situācijas laikā – no 2020. gada 9. novembra līdz 2021. gada 30. jūnijam (bet ne ilgāk par termiņu, kurā ir spēkā epidemioloģiskās situācijas dēļ noteiktie saimnieciskās darbības ierobežojumi), – piedzīvo ieņēmumu kritumu, var vērsties VID un saņemt dīkstāves atbalstu saviem darbiniekiem, kas ir dīkstāvē un nestrādā.
Atbalstam par dīkstāvi ir tiesīgi pieteikties darba devēji, pašnodarbinātas personas un patentmaksātāji, kuru ieņēmumi no saimnieciskās darbības par konkrēto atbalsta mēnesi, salīdzinot ar mēneša vidējiem ieņēmumiem 2020. gada augustā, septembrī un oktobrī, kuros uzņēmums faktiski darbojies, ir samazinājušies ne mazāk kā par 20%.
Labas ziņas uzņēmumiem un to darbiniekiem! Dīkstāves atbalsta minimālais apmērs ir pieaudzis no 330 EUR līdz 500 EUR!
Atbalstu par dīkstāvi, ņemot vērā Valsts ieņēmumu dienesta rīcībā esošo informāciju (darba devēja Valsts ieņēmumu dienestā deklarētos datus), nosaka šādā apmērā:
Detalizētāku informāciju par atbalsta apmēriem, to pieprasīšanu un piešķiršanas kārtību var meklēt šeit.
Lai EDS ātrāk atrastu iesniegumu dīkstāves atbalstam, apskati šo informatīvo attēlu.
Sīkāku informāciju par dīkstāves atbalstu un citām atbalsta iespējām Covid-19 laikā var meklēt VID mājas lapā.
Iesakām noskatīties VID 8. decembra tiešsaistes semināru darba devējiem par dīkstāves atbalstu un algu subsīdijām. Ņemiet vērā, ka regulāri tiek pieņemti dažādi likumu grozījumi, tāpēc visa informācija var nebūt aktuāla! Vienmēr sekojiet līdzi jaunākajai informācijai VID, Ekonomikas ministrijas un Finanšu ministrijas mājas lapās.
Ja krīzes pārvarēšanai nepietiek ar valsts atbalstu, atceries, ka Moneza piedāvā aizdevumu uzņēmējiem līdz pat 100 000 EUR. Aizdevums ir paredzēts arī apgrozāmo līdzekļu papildināšanai un neparedzētiem izdevumiem. Vairāk informācijas meklē šeit.
Covid-19 pandēmija un tās izraisītie ierobežojumi ir radījuši grūtības vairākiem Latvijas uzņēmumiem. Ikviens cīnās, kā spēj, un labā ziņa ir tāda, ka atbalstu uzņēmumiem nodrošina arī valsts. Šajā rakstā apkopota svarīgākā un noderīgākā informācija par valsts piedāvāto nodokļu samaksas termiņa pagarināšanu.
Biroju darbiniekiem vārdu salikums “darbs no mājām” nereti šķiet kā medusmaize. Var ilgāk gulēt, nekur nav jābrauc, un esi pats sev noteicējs. Tomēr, ja darbam no mājām nebūsi atbilstoši sagatavojies, šī ekstra ātri vien var pārvērsties par ļaunāko murgu. Šajā rakstā stāstīsim par to, kā, strādājot no mājām, saglabāt efektivitāti, nepazaudēt veselo saprātu un nesabojāt attiecības ar mājiniekiem.
Alternatīvo finanšu pakalpojumu sniedzējs Moneza (www.moneza.lv) spēris nākamo soli mazo un vidējo uzņēmumu kreditēšanā, sākot piedāvāt aizdevumus pret nekustamā īpašuma ķīlu līdz pat 500 tūkstošiem eiro.
“Jau teju gadu ar zīmolu Moneza Bizness veiksmīgi darbojamies mazo un vidējo uzņēmumu kreditēšanas segmentā. Ikdienā, tiekoties ar uzņēmējiem, ļoti labi iezīmējas virzieni, kuros šobrīd pastāv lielākais pieejamo finanšu līdzekļu iztrūkums. Arī tirgus tendences liecina, ka banku sektors kļūst arvien konservatīvāks kreditēšanas ziņā, savukārt alternatīvo finanšu pakalpojumu sniedzēji šobrīd faktiski nepiedāvā iespēju kvalificēties aizdevumiem, kas pārsniedz 100 tūkstošus eiro. Tādēļ spērām nākamo stratēģisko soli, papildinot Moneza Bizness piedāvāto finanšu produktu klāstu un palielinot izsniedzamā aizdevuma maksimālo summu,” jaunā kreditēšanas produkta stratēģiju skaidro OC Finance, kam pieder zīmols Moneza, valdes priekšsēdētāja Sanita Zitmane.