check-complete ic-delete ic-delete date ic-edit-48px ic-error ic-chevron-left-double ic-chevron-left moneza-logo-sme ic-chevron-right-double ic-chevron-right upload ic-visibility-48px ic-visibility-off-48px

5 idejas ceļojumam Baltijas valstīs

 

Vai Tu jau esi izplānojis, uz kurieni dosies atvaļinājumā? Šai vasarai vislabāk piestāv ceļošana pa Baltijas valstīm. Reizēm tuvākie galamērķi spēj pārsteigt visvairāk. Izlasi šo rakstu un sāc kravāt mantas, lai dotos uz kādu no pieciem Moneza ieteiktajiem galamērķiem.

22/07/2020

Tāgepera, Igaunija

Tāgepera ir sapņu piepildījums skaistuma un relaksācijas cienītājiem. Atjaunotajā jūgendstila pils kompleksā ir pieejams viss, kas nepieciešams ideālam atvaļinājumam. Tur varēsi baudīt karalisku spa, apmesties skaistā viesnīcā un nogaršot augstākās kvalitātes ēdienus restorānā. Apkārt valda skaista lauku atmosfēra, svaigs gaiss un burvīga daba – īsta idille.

 

Jūrtaka, Baltijas jūras piekraste

 

Jūrtaka ir garās distances pārgājienu maršruta E9 daļa gar Baltijas jūras piekrasti. Tā sākas Nidā, Latvijā, un noslēdzas pie Tallinas ostas Igaunijā. Taka ir sadalīta pa dienām un grūtības pakāpēm, lai ikviens varētu izvēlēties sev piemērotāko distanci. Pārgājiena laikā var redzēt kultūras un dabas objektus. Turklāt takas aizved līdz naktsmītnēm un ēstuvēm. Jūrtakai var pievienoties jebkurā punktā. Jebkurā brīdī pārgājienu var arī noslēgt, lai atgrieztos un turpinātu citu reizi.

 

Anīkšči, Lietuva

Anīkšči atrodas Lietuvas ziemeļaustrumos. Pilsēta ir populāra ar tur izveidoto gaisa taku. Tā ir 300 m gara pastaigu taka koku galotnēs. Pastaigas laikā ir iespēja aplūkot seno Anīkšču mežu un Sventājas upi no putna lidojuma. Skatu tornis atrodas 35 m augstumā, un no tā paveras vēl iespaidīgāks skats uz skaisto Lietuvas dabu. Ja esi Anīkščos, noteikti ir jāapmeklē arī Kalitas kalns.

 

Kuršu kāpas, Lietuva

Kuršu kāpas ir brīnumainākā Lietuvas dabas pērle. Tā ir ap 100 km gara smilšu kāpu strēle, kas atdala Kuršu jomu no Baltijas jūras. Lai cik reižu turp brauktu, turienes dabas skaistums un varenība nebeidz pārsteigt. Kuršu kāpas ir aizraujošs galamērķis gan aktīviem piedzīvojumu meklētājiem, gan romantiķiem, gan ģimenēm ar bērniem. Atpūtas iespējas ir neskaitāmas. Vari iznomāt divriteni vai doties izaicinošā pārgājienā. Bērni būs sajūsmā par delfināriju un Raganu kalnu.

 

Birštona, Lietuva

Birštona ir kūrortpilsēta Lietuvas dienviddaļā. Tā ir Lietuvas kūrortu lepnums. Birštonā ir unikāla daba un minerālūdens, kam piemīt ārstnieciskas īpašības. Pilsētas apkaimē ir atrodami vairāki desmiti neparastu avotu. Tāpēc vien Birštonā ir vērts izmēģināt kādu spa viesnīcu. Vakarā var doties pastaigā pa promenādi gar Nemunu. Birštonā Tevi gaidīs nesteidzīga un relaksējoša atpūta.