check-complete ic-delete ic-delete date ic-edit-48px ic-error ic-chevron-left-double ic-chevron-left moneza-logo-sme ic-chevron-right-double ic-chevron-right upload ic-visibility-48px ic-visibility-off-48px

5 idejas aktīvai atpūtai vasarā

Vasara noteikti nav laiks, kad sēdēt mājās. Vasarā ir jāsmeļas pozitīvas emocijas un jāiekrāj saulainas atmiņas gada tumšajam periodam. Lai to veiksmīgi izdarītu, ir jāiet dabā un jāmetas aktīvā atpūtā. Varbūt šajā vasarā esi gatavs izmēģināt ko jaunu? Lūk, piecas idejas aktīvai atpūtai no Moneza!

08/07/2020

Supošana

Supošana ir demokrātisks aktīvās atpūtas veids. Ir pieejami vairāki SUP dēļu veidi. Iesācēji var izvēlēties universālo SUP dēli. Tas ir stabils un ar to nevar attīstīt pārāk lielu ātrumu. Savukārt drošāki un pieredzējušāki piedzīvojumu meklētāji var izmēģināt nedaudz šaurākos un garākos tūrisma dēļus. Ir arī sacīkšu SUP dēļi. To veiksmīgai vadīšanai būs nepieciešama pieredze un labas iemaņas. Agrāk iedomājāmies supot tikai pa upēm, dīķiem un ezeriem. Tagad jau ir iespēja doties vairāku dienu ilgās tūrisma ekspedīcijās, supot pa purviem un pat vingrot uz SUP dēļiem!

 

Laivošana

Ikviens kārtīgs, aktīvs latvietis vismaz reizi vasarā dodas laivošanas piedzīvojumā. Laivošana ir klasisks aktīvās atpūtas veids Latvijā. Un skaidrs, kāpēc! Laivot var gan mazās, gan ļoti lielās kompānijās. Tas ir labs veids, kā sapulcēt visus draugus un kopā lieliski izbaudīt vasaru. Laivojot varam aktīvi atpūsties, izbaudīt skaisto Latvijas dabu un saliedēties ar cilvēkiem.

 

Ūdensslēpošana

Ja nebaidies saslapināties, Tev šovasar noteikti ir jākāpj uz ūdensslēpēm! Ūdensslēpošana ir atbilstoša dažādiem sagatavotības līmeņiem. Ja esi kaut cik sportiski aktīvs, droši iemēģini roku. Latvijā ir vairākas aktīvās atpūtas vietas, kas piedāvā iespēju izbraukt ar ūdensslēpēm. Ja esi iesācējs, sāc ar to, ka centies noturēties uz slēpēm un neatlaist vaļā virvi. Tas noteikti būs izaicinājums! Kad pamati apgūti, var sākt domāt par tramplīniem un dažādiem trikiem. Ūdensslēpošana ir laba ideja vasaras hobijam – tā ir tik daudzpusīga, ka nekad nekļūs garlaicīgi!

 

Veikbords

Gluži kā ziemā dalās slēpju un snovborda cienītāji, tāpat ir arī vasarā. Ja ūdensslēpes nav Tavā garā, izmēģini veikbordu! Veikbordam ir divi varianti: braukšana ar kabeli un vizināšanās aiz kutera vai ūdens motocikla. Veikbords ar kabeli ir vieglāk apgūstams, jo tas vairāk palīdz noturēt līdzsvaru un atvieglo braukšanu. Latvijā ir vairāki veikborda parki, kur ir pieejamas dažādas sarežģītības trases. Izvēlies veikparku, kas vislabāk patīk, atrodi lielisku kompāniju un izbaudi saulainu dienu uz ūdens!

 

Brauciens ar motorolleru vai elektroskrejriteni

Ūdens Tevi nevilina un gribi palikt uz zemes? Dodies izbraucienā ar motorolleru vai elektroskrejriteni! Pat vienkāršākais galamērķis iegūs pavisam citu garšu, ja izmantosi kādu no šiem braucamajiem. Izbaudi, kā ir nesēdēt sastrēgumos karstā dienā. Nesteidzīgi iepazīsti pilsētu no cita skatupunkta. Un nebrīnies, ja pēc galvu reibinoša atpūtas brauciena vēlēsies, lai motorollers vai elektroskrejritenis Tavā ikdienā ir uz palikšanu.

 

Vai Tu jau esi atradis savu šīs vasaras hobiju? Varbūt Tu jau vairākus gadus esi iecienījis kādu aktīvās atpūtas veidu? Ļoti iespējams, ir vērts iegādāties savu inventāru. Supot uz sava SUP dēļa noteikti būs daudz īpašāk. Vai braukt caur pilsētu ar savu elektroskrejriteni – mmm… Ieskaties šeit un uzzini kā Moneza.lv patēriņa kredīts var palīdzēt tev!