2019. gada Lieldienu pasākumi

“Nāc nākdama, Liela diena!” vēsta tautasdziesma, un šie svētki patiesi ir gaidīti. Kāpēc? Tāpēc ka Lieldienas simbolizē gaismas uzvaru pār tumsu, un to nosaukumā ievīta ziņa, ka beidzot diena ir kļuvusi lielāka par nakti.  Katri svētki nāk ar savām tradīcijām, un Lieldienās brīnišķīgi savienojas gan kristīgās, gan pagāniskās paražas.

15/04/2019

Latvju dainās strikti noteikts, ka Lieldienas bez šūpošanās nav iedomājamas, un tas jādara, lai vasarā nekostu odi. Tāpat ikvienam ir zināms, ka Lieldienām piedien skaisti krāsotas olas, ar kurām Lielās dienas rītā ne vien drīkst, bet pat vēlams kauties.

Tā kā šogad Lieldienas svinamas aprīļa otrajā pusē, kad pavasaris ir pilnā plaukumā, kāpēc gan nepavadīt svētkus ārpus mājas? It sevišķi tad, ja esi cītīgi nodevies gavēnim, nu ir pienākusi diena, kad grožus drīksti palaist gana vaļīgi un izpriecāties pēc sirds patikas. Aplūkosim, kādi Lieldienu pasākumi 2019. gadā tiek rīkoti Rīgā un citviet Latvijā, lai vari izvēlēties, kuram svinētāju pulciņam pievienoties.

Rīga – Lieldienas Brīvdabas muzejā

Jau neskaitāmus gadus viens no skaistākajiem un tradīcijām bagātākajiem Lieldienu pasākumiem norisināsies Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā. Tas ir vesels jampadracis dienas garumā – garantējam, ka Lieldienas ar ģimeni būs izdevušās. Mazākie apmeklētāji priecāsies par rotaļām, kopīgu dziedāšanu un olu krāsošanas darbnīcu, savukārt lielie varēs piemeklēt sev kādu noderīgu nieku amatnieku tirdziņā. Protams, kā gan bez šūpošanās lielajās šūpolēs Gadatirgus laukumā! Arī par vēdera tiesu nav aizmirsts – muzeja krodziņā galdā tiks celti dažādi Lieldienu ēdieni.

Vairāk informāciju par šo pasākumu atradīsi šeit.

Foto LiveRiga.com

Sigulda – šūpoļu festivals „Latvija šūpojas Siguldā”

Ja ar šūpošanos vienās šūpolēs nav gana, kā būtu ar divām? Un trim? Bet varbūt pienācis laiks izbaudīt kārtīgu šūpošanās maratonu? Ja tas šķiet labs plāns, šogad Lieldienas svinēt jādodas uz Siguldu, kur norisināsies 4. šūpoļu festivals “Latvija šūpojas Siguldā”. Pilsētā sapulcēsies vairāk nekā 100 šūpoļu, un būs krietni jāpasvīst, lai pagūtu izmēģināt visas. Toties pēc pastaigas svaigā gaisā tā vien gribēsies sarīkot olu ēšanas sacensības, lai atjaunotu enerģijas krājumus. Vai nav lielisks veids, kā pavadīt Lieldienas ar ģimeni?

Vairāk informāciju par šo pasākumu atradīsi šeit.

Foto travelnews.lv

Jelgava – Lieldienu pastaiga

Jelgavā jau tradicionāli Lieldienu rītā ikviens vietējais un pilsētas ciemiņš tiek gaidīts Jelgavas Pils parkā, kur norisinās izdaudzinātā Lieldienu pastaiga. Šogad visus apmeklētājus priecēs ierastās olu kaujas un ripināšanas sacīkstes, būs arī šūpošanās un tirgošanās. Bet kas gan ir Lieldienas bez zaķiem un trušiem? Lūk, parkā norisināsies izstāde “Trusis un citi”, tāpat ciemosies poniji, savukārt rosīgākie apmeklētāji varēs izmēģināt veiksmi veiklības spēlēs. Piedaloties šādās ēverģēlībās, Lieldienas ar ģimeni vai draugiem būs izdevušās par visiem 100 %. Tikai jāatceras, ka ieejas maksa parka ir trīs krāsotas olas – viena sev, viena draugam un viena mazajam jelgavniekam, kurus ik gadu Lieldienās sveic pilsētas mērs.

Vairāk informāciju par šo pasākumu atradīsi šeit.

Liepāja –  Lieldienu tirdziņš Rožu laukumā

Vēju pilsētā Liepājā Lieldienas pavadīt īpaši aicināti tie, kuri vēlas redzēt tautas daiļamatu meistaru un mājražotāju veikumus. 21. aprīlī Rožu laukums pārvērtīsies ņudzošā tirdziņā, pulcēdams kuplu amatnieku un mājražotāju skaitu. Pavasarī gribas sevi iepriecināt ar kaut ko skaistu un noderīgu, un Lieldienas ir izcils brīdis tam – zīmīgais iegādes datums tik viegli neaizmirsīsies. Pēc kārtīgas iepirkšanās aicinām sasveicināties ar Baltijas jūru un varbūt pat sarīkot pirmo pikniku pludmalē! Tās tik būtu vienas neaizmirstamas Lieldienas!

Vairāk informāciju par šo pasākumu atradīsi šeit.

Foto irliepaja.lv

Rēzekne – Lieldienu pontāgs

Rēzekne šogad pilsētas iedzīvotājiem un viesiem sagatavojusi kārtīgu Lielās dienas programmu īsteni latviskā garā. Ja vēlies iepazīstināt savējos ar senlatviešu paražām, tad “Lieldienu pontāgs” Rēzeknē būs īstā vieta, kurp doties. Tiek solītas dažnedažādas izdarības, koncerti un svētku tirdziņš, kurā iegādāties gan gardus našķus, gan sarūpēt sev ko praktisku. Tāpat ikviens varēs piedalīties spēlēs un rotaļās dažādu folkloras kopu pavadībā. Pati svētku kulminācija būs kopīgā Lieldienu pontāga jeb olu kulteņa cepšana un kopīga mielošanās. Rādās, ka Rēzekne šogad pulcēs daudzus jo daudzus svinētājus!

Vairāk informāciju par šo pasākumu atradīsi šeit.

Lieldienu pasākumi 2019. gadā tiek rīkoti vai ikkatrā pilsētā, taču nekur nav teikts, ka svētki obligāti jāpavada ārpus mājas. Tikpat jauku atmosfēru var uzburt arī savā viesistabā vai piemājas dārzā, ja vien ir kaut nedaudz vēlmes un izdomas. Kāpēc gan neuzaicināt ciemos Lieldienu zaķi, lai kopīgi skandētu dziesmas un mestos dančos? Varbūt ir vērts sarīkot olu meklēšanas sacīkstes gan bērniem, gan pieaugušajiem? Viss ir atkarīgs tikai no mums pašiem, jo zināms, ka svētkus pirmām kārtām veido tieši lieliska kompānija. Lai skaistas Lieldienas!

Citi raksti

Meklē idejas, kā sagaidīt un pavadīt Ziemassvētkus?

Esam sagaidījuši pirmo sniegu, Latvijas pilsētas vakaros spīd arvien spožāk un ik dienu roka stiepjas pēc kāda mandarīna, piparkūkas vai siltas tējas krūzes. Un tas nozīmē vienu – tūliņ, tūliņ klāt būs Ziemassvētki!

Ziemassvētki nereti var radīt lieku stresu. Šķiet, uz katra stūra uzglūn kāda Ziemassvētku akcija. Un mums pašiem prātā snauž vainas apziņa par nepagūto un neizdarīto. Mēs nolēmām, ka uztraukumam ir jāpazūd tikpat ātri, cik uzsnigušajam sniegam.

Tāpēc šeit vari meklēt idejas mierīgai un ģimeniskai Ziemassvētku sagaidīšanai!

12/12/2019

Kā sagatavoties bērna pirmajai skolas dienai

Pirmais septembris ir īpaša diena it visiem. Tie, kas mācās, aptver, ka līdz nākamajam vasaras brīvlaikam atkal jāgaida deviņi mēneši. Tie, kas māca, gatavojas stāties klases priekšā un nodot savas zināšanas jaunajai paaudzei. Tie, kas skolu jau beiguši, ar nostalģiju atceras rudens ziedu pušķus un skolas himnas dziedāšanu, mācību gadu uzsākot. Bet tie, kas vēl nav mācījušies, ar satraukumu gaida jaunu, aizraujošu dzīves posmu. Grūti gan spriest, kurš satraucas vairāk, – pirmklasnieks vai viņa vecāki.

16/08/2019

Uzzini vairāk, kas ir patēriņa kredīts

Simtiem reižu ir dzirdēts slavenais teiciens „labs nāk ar gaidīšanu”, tomēr nebūtu prātīgi to attiecināt uz jebkuru dzīves situāciju. Lielisks piemērs ir naudas lietas. Jā, ikviena finanšu veselība tikai iegūtu, ja izdotos izvarīties no pakļaušanās mirkļa iegribām, kas iecērt milzu robu ikmēneša budžetā. Šeit gaidīšanai ir īstā vieta.

Bet kā ir ar mājokļa remontu, mācībām, biznesa uzsākšanu, sapņu ceļojumu un citām vajadzībām, kas šķietami atrodas gaismas gada attālumā? Šādus mērķus piepildīt ir vērts, negaidot mūžīgi, un šajās situācijās patēriņa kredīts var būt nenovērtējams atbalsts. Kas ir patēriņa kredīts un kā uz to pretendēt, skaidrosim šajā rakstā.

08/08/2019